۷شرط عضویت دررسته صنفی طراحی لباس اعلام شد

جامه پوش: تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران امضا شد.

 

این تفاهم‌نامه، به منظور همکاری مشترک در راه‌اندازی رسته طراحان لباس، توسعه، بهبود فضای اقتصادی فرهنگ و هنر، حمایت از کسب‌‎ و ‌کارهای نوین براساس بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، ترویج و اعتلای فعالیت‌های علمی و دانشگاهی با چشم‌اندازی معطوف به آینده تمدن ایرانی اسلامی، به جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی تولید پوشاک ایرانی تنظیم گردیده است.

پورشهابی ضمن ابراز امیدواری از همکاری اثربخش طراحان و تولیدکنندگان در راستای این تفاهم نامه اظهار داشت: طبق این تفاهم‌نامه و دستورالعمل‌های اجرایی آن که پیوست همین تفاهم‌نامه می‌شود، طراحان با معرفی کارگروه مد و لباس می‌توانند به صورت قانونمند به فعالیت خود ادامه دهند. طراحان علاقه‌مند نیز می‌توانند به دبیرخانه کارگروه مراجعه کرده و با دریافت معرفی‌نامه به اتحادیه پوشاک تهران مراجعه و نسبت به اخذ جواز صنفی طراحی خود اقدام نمایند.

پورشهابی بیان داشت: یکی از مزیت‌های اجرای این تفاهم‌نامه و ارتباط طراحان و تولیدکنندگان این است که می‌توان با کمک طراحان عزیز و خلق طرح‌های نوین ایرانی اسلامی از فرهنگ عفاف و حجاب صیانت نمود تا پوشاک عفیفانه همسو با فرهنگ ایرانی در کشور تولید و ترویج شود.

شیرازی در خصوص نحوه ارتباط طراحان و تولیدکنندگان و سایر شرایط صدور پروانه گفت: در ابتدا حداقل می‌بایست ۱۰۰ طراح مجوز صنفی طراحی را از اتحادیه با همکاری کارگروه دریافت نمایند و سپس نیز پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و آزمون بر اساس توانایی‌هایشان رتبه‌بندی شوند. طراحان پس از رتبه‌بندی توسط وزارت صمت و اتحادیه به واحدهای صنفی و کارخانجات صنعتی معرفی می‌شوند.

شیرازی افزود: در نظر داریم تا فروشندگانی که لباس‌های متعارف اجتماع بانوان در تهران به فروش می‌رسانند را شناسایی و از آن‌ها حمایت کنیم. با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس به این اعضاء برچسب ” با افتخار ساخت ایران” داده می‌شود تا آن را در معرض دید مصرف‌کنندگان قرار دهند. همچنین لیست این فروشگاه‌ها در وبسایت اتحادیه و کارگروه مذکور قرار خواهد گرفت تا بانوان بتوانند به راحتی پوشاک مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

در انتها شرایط اختصاصی عضویت در رسته صنفی طراحی لباس که با حداقل احراز یکی از ۷ شرایط ذیل امکان‌پذیر است، اعلام می‌گردد:

  • دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط
  • دارا بودن گواهینامه آموزشی از مؤسسات مورد تأیید کارگروه مد و لباس
  • داشتن حداقل ۲ اثر دارای نشان شیما (شناسه یکپارچه ملی مد و لباس ایران)
  •  داشتن حداقل یک طرح دارای گواهی مالکیت معنوی
  •  گواهی حضور و مشارکت در جشنواره‌ها و مناسبت‌های مد و لباس از دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس در تهران و استان‌ها (حداقل ۲ گواهی)
  • دارا بودن سوابق تجربی طراحی
  • قبولی در مصاحبه در صورت دارا نبودن هیچ یک از مراتب بالا

عقدنامه تفاهم همکاری مشترک فی مابین کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران در محل این اتحادیه با حضور مریم پورشهابی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، لیلی حبیبی معاون دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار و مشاور امور بانوان و خانواده معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت و ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران برگزار شد.

تفاهم همکاری مشترک فی مابین کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران

منبع: iranmode

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید