یزد با ۳۸ خانه مد جایگاه دوم کشوری را دارد

جامه پوش: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با بیان اینکه این استان با ۳۸ خانه مد دارای مجوز از کارگروه ساماندهی این حوزه بعد از تهران در جایگاه دوم کشوری قرار دارد، گفت: طراحان و هنرمندانی که در این بخش فعالیت دارند برای دریافت جواز کار به این نهاد مراجعه کنند.

مجید جوادیان زاده افزود: بر اساس اعلام کارگروه مد و لباس کشور، این افراد برای طراحی ،تولید و ارایه طرح های نو در حوزه های متنوع مرتبط با لباس،کیف و کفش، پوشش سر، لوازم جانبی لباس و از این قبیل امور می توانند جواز کار دریافت کنند.

رییس کارگروه مد و لباس یزد اظهارکرد: خانه های مد دارای مجوز می توانند در طراحی، تولید، نمایش و عرضه تولید نوآوری نیز فعالیت کنند.

جوادیان زاده یادآور شد: نخستین رویداد مد و لباس یزد اسفندماه سال ۹۹ با عنوان« دست دوخته های خانه های مد یزد» به منظور معرفی و رونق کسب و کار و تشویق هنرمندان به تولید و عرضه پوشاک مطابق با فرهنگ ایرانی اسلامی برگزار شد و ۲۵ خانه مد، دست دوخته های خود را به این رویداد ارسال کردند.

بیشتر بخوانید:

تا کنون سه رویداد مد و لباس به صورت مجازی و با موضوع دست دوخته های خانه های مد یزد، نماز و عفاف و حجاب، طراحی و دوخت کیف پارچه ای خرید،در راستای حفاظت از محیط زیست برگزار شد.

چهارمین رویداد مد و لباس با موضوع « رودوزی های سنتی در لباس عبادت و جانماز» یزد نیز به زودی برگزار می شود، این رویدادهای فصلی از زمستان سال ۹۹ به صورت متوالی در استان یزد برگزار می شود.

یزد با سهم ۲۵ درصد یکی از قطب های مهم تولید نساجی کشور است.

منبع: ایرنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید