گلایه صنف فروشندگان چرم از تعطیلی های پیاپی

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان چرم و لوازم کفش تهران در خصوص مشکلات مبتلابه اصناف، ناشی از تعطیلی‌های اعلام‌شده گفت: اکنون که در ابتدای ماه‌های سال هستیم به جهت تعطیلی‌های مکرر، تکلیف صاحبان واحدهای صنفی کاملا روشن نیست.اگر به همین منوال ادامه یابد؛ شرایط و توان نگهداری کارگرانشان را ندارند. واحد صنفی تعطیل؛ توانایی تامین هزینه‌هایش را ندارد.

سعید حیاتی، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان چرم و لوازم کفش افزود: واحد صنفی تعطیل توانایی کسب هزینه‌هایش را ندارد تا بتواند کارگران را نگه دارد. از سوی دیگر برای تمدید قرارداد یا مراجعه به ادارات و سازمان‌ها، نیازمند ارائه مدارک به سازمان هستیم در حالی که این مدارک در واحدهای صنفی مانده و مغازه‌ها تعطیل است.

وی در این خصوص ادامه داد: از شورای حل اختلاف درخواست کردیم تا انجام امور اداری کار به بعد از تعطیلات موکول شود، اما متاسفانه قبول نکردند. اگر هم بخواهیم مدارک را از مغازه‌ها خارج کنیم باید کل سیستم کامپیوتری را خارج کنیم، بنابراین کلیه نظم و نظام واحد به هم می‌خورد. این بی‌نظمی حاصل عدم تطبیق تصمیم ستاد با اصناف است. ادارات کار خود را می‌کنند بدون اینکه توجهی به تعطیلات و مشکلات اصناف داشته باشند.

حیاتی با اعتراض به تقسیم‌بندی گروه‌های مشاغل صنفی توسط ستاد ملی کرونا اظهار کرد: چرم و یراق‌آلات جزو صنوفی است که پایه اصلی لوازم تولید را در دست دارد. این گروه از صنوف در پاساژهایی فعال هستند که تجمعات در آن کمتر از ۱۰ نفر است. رفت و آمد بسیار کم است و به‌راحتی می‌توان جمعیت را کنترل کرد، پس لزومی نداشت که در زمره گروه ۲ قرار گیرند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید