کاهش سفارشات ماشین آلات نساجی

جامه پوش: شاخص سفارشات ماشین آلات نساجی سه ماهه چهارم 2022، پردازش شده توسط ACIMIT، انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات نساجی ایتالیا، کاهش شدید 35 درصدی را در مقایسه با دوره اکتبر تا دسامبر 2021 نشان داد.

سفارشات ماشین آلات نساجی در بازار داخلی ایتالیا 34 درصد کاهش یافت، در حالی که شاخص صادرات ماشین آلات نساجی ایتالیا 37 درصد کاهش یافت.

الساندرو زوکی (Alessandro Zucchi)، رئیس ACIMIT اظهار داشت: “داده های شاخص سفارشات برای سه ماهه چهارم آنچه قبلاً در سه ماهه های قبلی در سال 2022 مشاهده شده بود را تأیید می کند. پس از افزایش شدید در سال 2021، این کاهش سفارشات در سال گذشته جنبه روانی دارد. علاوه بر این، جنگ مداوم بین روسیه و اوکراین، با پیامدهای مرتبط با آن بر تجارت و تجارت روزانه، و یک چارچوب اقتصاد کلان که در آن عدم اطمینان حاکم است، تأثیر منفی بیشتری بر دریافت سفارش‌های صادراتی ماشین آلات نساجی ایتالیا گذاشته است.

داده‌های سه‌ماهه آخر در ماه‌های اول سال 2023 نیز ادامه دار است. کاهش قیمت انرژی و تورم، اگرچه همچنان بالاست، اما اندکی نیز کاهش یافته است، با این حال، نشانه‌هایی از بهبود خفیف در تجارت شرکت‌ها در جهان دیده می شود.

الساندرو زوکی رئیس انجمن ACIMIT ادامه می دهد: “ما باید با خوش بینی به سال جاری نگاه کنیم. شرکت‌های عضو انجمن ماشین سازان نساجی ایتالیا در حال حاضر بر نمایشگاه بزرگ ایتما میلان ITMA تمرکز کرده‌اند، این نمایشگاه جهانی صنعت ماشین‌آلات نساجی از 8 تا 14 ژوئن ۲۰۲۳ در شهر میلان برگزار خواهد شد. نوآوری‌های تکنولوژیکی که تولیدکنندگان ما به نمایشگاه خواهند آورد، نیاز صنعت نساجی به پایداری فزاینده، هم از نظر زیست‌محیطی و هم از نظر اقتصادی را برآورده می‌کند.”

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید