پایان یک انحصار و تشکر 40 تولید کننده

جامه پوش: بیش از ۴۰ تولیدکننده در نامه‌ای از اقدام وزارت صمت در شکستن انحصار یک گروه تولیدی در تخریب بازار مواد اولیه صنعت نساجی، قدردانی کردند.

در نامه این تولیدکنندگان آمده است: با تدابیر وزارت صمت و امکان تامین مواد اولیه منسوجات بی بافت، رونق تولید به این صنعت بازگشته است.

مدیر کل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت درباره رفع مشکل انحصار در صنعت نساجی بی بافت گفت: پس از سال ها، انحصار یک گروه تولیدی که نقش مهمی در تخریب بازار مواد اولیه منسوجات بی بافت را داشت شکسته شد.

محسن گرجی افزود: پاییز سال گذشته جلساتی با فعالان حوزه‌ی منسوجات بی بافت برگزار شد که عمده‌ی این فعالان از یک اخلال در بازار گلایه می‌کردند، با مشارکت انجمن صنایع نساجی ایران، این گلایه را بررسی کردیم و متوجه ضابطه‌ای در نحوه‌ی عرضه‌ی مواد اولیه در بورس شدیم که سال‌ها قبل در دفتر صنایع نساجی وضع شده بود.

مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت گفت: برخی از قوانین حاکم در پتروشیمی‌ها و عرضه‌ای که با فواصل ماهانه صورت می‌گرفت سبب شده بود تا یکی از این گروه‌ها، مواد اولیه‌ی ارزان تری بگیرد.

گرجی افزود: شرایط نابرابر در تامین مواد اولیه بین این گروه با دیگر تولیدکنندگان سبب شده بود که تولیدکنندگان دیگر اعلام کنند که قیمت محصول نهایی آن‌ها در بازار گاهی اوقات پایین‌تر از مواد اولیه‌ای بود که گروه اول دریافت می‌کردند.

گرجی با بیان اینکه گروه اول به دلیل همین شرایط نابرابر، رفتار تخریب بازار داشت گفت: دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت با همکاری فعالان بخش منسوجات بی بافت، به بازنگری در ضابطه‌ای که پیش از این در دفتر صنایع وزارت صمت وجود داشت اقدام کند.

مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت ادامه داد: پیشنهاد‌هایی را به صنایع پایین دست پتروشیمی ارائه دادیم و آن‌ها هم در کمیته پتروشیمی مطرح کردند و با رای اکثریت این تغییر در ضابطه اتفاق افتاد و مواد اولیه به مجموعه‌های تولیدکننده پتروشیمی ارائه و مشکل تولیدکننده‌ها حل شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید