پارچه های رنگی جلبکی

جامه پوش: شرکت Avgol که تولید کننده پیشروی منسوجات بی بافت اسپان ملت (spunmelt) است به تازگی همکاری خود با شرکت Algaeing را آغاز نموده است. شرکت Algaeing، توسعه دهنده فرمولاسیون های زیست بنیان مبتنی بر جلبک برای مواد رنگی و الیاف بوده، و در برلین آلمان مستقر است. تمرکز این همکاری، اصلاح کیفی زیبایی پارچه های اسپان باند و ملت بلون مبتنی بر پلی ‌اولفین است.
در فناوری های Algaeing، از گونه های مختلف جلبک ها برای تولید طیف گسترده ای از رنگ های جذاب استفاده می شود؛ بسیاری از آنها در پارچه های بی بافت امروزی مورد استفاده قرار می گیرند. مزایای استفاده از منبع زیستی جلبک بسیار فراتر از حذف مواد رنگی سنتز شده شیمیایی است و باعث کاهش مصرف آب در بعدی وسیع، کاهش استفاده از مواد شیمیایی یا کود، و کمتر شدن انتشار دی اکسید کربن می شود.
رنانا کربس (Renana Krebs)، مدیر عامل شرکت Algaeing می گوید: «ما بسیار خوشحالیم که می توانیم فناوری خود را به حوزه منسوجات بی بافت اسپان لاید (spunlaid) ببریم. استفاده از فناوری ما در تولید اجزای پایدار Avgol و تلفیق آنها با رنگ، و همچنین تولید محصولات سازگار با پوست که از جلبک ها به دست می آیند و استفاده از آنها در محصولات مراقبت شخصی، فرصتی برای کاهش تاثیرات انسانی در سراسر جهان در مقیاس وسیع فراهم می کند».
فناوری مواد رنگی Algaeing را از نظر اثبات ایده و نمونه سازی آزمایش شده است و اکنون در حال آماده سازی برای ورود به مراحل بعدی و معرفی محصول است.
از مواد رنگی تلفیقی برای منسوجات بی بافت در وهله اول جهت ساخت محافظت شخصی یا پزشکی استفاده خواهد شد. به طور خاص، مواد پوشش دهنده بدن برای استفاده در محصولات بهداشتی جاذب و ماسک های صورت یا اجزای پوشش دهنده صورت ساخته می شوند؛ در واقع تولید این محصولات هدف کلیدی عرضه محصولات نسل اول است.
راکیم می گوید: «مزایای فناوری Algaeing با تمایل شرکت Avgol برای تولید مواد قابل بازیافت و تجزیه بیولوژیکی به خوبی سازگار است. داشتن یک ماده رنگی ارگانیک که قابلیت از بین رفتن در طی فرآیند بازیافت را داشته باشد، و در صورت تجزیه بیولوژیکی و آزاد شدن در محیط زیست هیچ گونه تاثیر مخربی بر جای نگذارد، دورنمای این همکاری را امیدبخش نشان می دهد».

منبع: Innovationin Textiles

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید