وضعیت نامشخص پرونده قاچاق 32 تنی پوشاک

جامه پوش: وضعیت پرونده قاچاق برند معروف پوشاک نامشخص است.

گمرک غرب تهران اخیرا دومین اعلام جرم خود در خصوص قاچاق پوشاک را تقدیم مراجع قضایی کرده است. چندی قبل و در اواخر سال گذشته نیز این گمرک اولین اعلام جرم خود را در خصوص تعدادی از اظهارنامه‌های واردکننده ارائه کرده بود.

در مکاتبه نخست این گمرک آمده بود که متهمین در سال ۱۳۹۵ مقادیر متنابهی کالاهای پوشاک، کیف، کفش، رگال، رخت‌آویز، قفسه فروشگاهی، کمربند و کیسه خرید را با برند… در حجم بسیار بالا از طریق گمرکات مرزی به این گمرک ترانزیت داخلی و در ادامه با تنظیم اظهار نامه وارداتی و بدون داشتن مجوز ثبت سفارش به عبارت دیگر مازاد بر میزان چهار فقره ثبت سفارش وزارت صنعت معدن و تجارت، از این گمرک ترخیص و وارد کشور نموده‌اند.

اما اخیرا دومین اعلام جرم گمرک مذکور صادر شده است،. بر این اساس پس از بررسی‌های تکمیلی صورت گرفته در خصوص سایر اظهارنامه‌های وارداتی شرکت… مشخص گردید علاوه بر موارد اعلامی در گزارش اولیه قاچاق کالاهای ذیل الذکر نیز با بهای کل ۲/۸۸۴/۳۸۷/۳۹۶/۷۷۲ (دو تریلیون و هشتصد و هشتاد و چهار میلیارد و سیصد و هشتاد و هفت میلیون و سیصد و نود و شش هزار و هفتصد و هفتاد و دو) ریال و از محل تعداد ۴۲ فقره اظهارنامه وارداتی سال ۱۳۹۵ بدون داشتن مجوز ثبت سفارش وارد کشور گردیده است.

بر این اساس بهای کل کالاهای فاقد مجوز ثبت سفارش (موضوع گزارش اولیه و گزارش پیش رو) به میزان ۶/۴۱۰/۹۲۰/۱۷۴/۴۷۶ (شش تریلیون و چهارصد و ده میلیارد و نهصد و بیست میلیون و یکصد و هفتاد و چهار هزار و چهارصد و هفتاد و شش) ریال اعلام می‌گردد.

اعلام جرم در خصوص،‌میزان ۳۲۳۶۲۷ کیلوگرم انواع پوشاک،‌ میزان ۲۵۵۲۳ کیلوگرم رگال و رخت‌آویز و تعداد ۹۵۲۴۳ جفت کفش انجام شده است.

با وجود تنظیم دومین اعلام جرم گمرک غرب در خصوص قاچاق برند معروف پوشاک، وضعیت اعلام جرم این پرونده در گمرک تهران اطلاعی در دست نیست.

منبع: تسنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید