وضعیت عرضه پوشاک عفیفانه بهبود می‌یابد

جامه پوش: وزیر ارشاد درحاشیه حضور در دانشگاه صدا وسیما به مناسبت روز دانشجو گفت: به زودی وضعیت عرضه پوشاک عفیفانه در سطح تهران بهبود می‌یابد و قیمت هر قواره چادر مشکی به زیر ۵۰۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر ارشاد امروز در حاشیه برنامه‌ای که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه صدا و سیما برگزار شده بود در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم گفت: وضعیت توزیع پوشاک عفیفانه در سطح تهران تا شش ماه آینده بهبود قابل توجهی خواهد داشت و دسترسی هموطنان به این نوع پوشاک تسهیل خواهد شد.

اسماعیلی در ادامه افزود: بطور کلی ما در وزارت ارشاد به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که دسترسی هموطنان به پوشاک عفیفانه تسهیل شود و به همین منظور بنده و آقای عباس علی‌آبادی وزیر محترم صمت نامه‌ای به ریاست محترم جمهور نوشته‌ایم تا براساس برنامه‌ریزی‌هایی که شده با تامین شرایط این روند اجرایی شود.

وزیر ارشاد درباره موضوع تولید و قیمت چادر مشکی در کشور نیز گفت: بنده از مجموعه بنیاد مستضعفان تشکر می‌کنم مجموعه‌ای که در شهرکرد چادر مشکی تولید می‌کند امروز با استفاده از یارانه‌های فرهنگی که در این زمینه تامین شده قیمت هر قواره چادر مشکی را برای بانوان کشور به زیر 500 هزار تومان رسانده است.

وی تصریح کرد: همانطور که قبلا اعلام کرده بودم عرضه کالاهای عفیفانه در سطح شهر تسهیل می‌شود اکنون نیز به این وعده عمل کرده‌ایم و تمام نمایشگاه‌های عرضه مستقیم این کالا به دست هموطنان می‌رسد و همچنین 120 فروشگاه زنجیره‌ای شهروند، رفاه عرضه مستقیم کالاهای عفیفانه را شروع می‌کنیم.

اسماعیلی درباره افزایش سکوهای فروش پوشاک عفیفانه نیز تاکید کرد: اخیراً برخی از هموطنان گلایه داشتند که مراکز خرید مخصوص پوشاک بیرون بانوان پایتخت مثل میدان هفت‌تیر دسترسی به پوشاک عفیفانه کمی سخت‌ شده است به همین منظور با همکاری اصناف برنامه‌ریزی شده در این میدان و البته میدان ولیعصر (عج) و امام‌زاده حسن دسترسی به پوشاک عفیفانه تسهیل شود، اما تاکید می‌کنم به هیچ عنوان وزارت قرار نیست در این زمینه ورود کند بلکه با همکاری اصناف این کار انجام می‌شود.

در شش ماه آینده وضعیت عمومی عرضه پوشاک در سطح شهر بزرگ تهران به نحو محسوسی تغییر می‌کند و برای همه طیف‌ها بسته و کالای مناسبی فراهم خواهد شد تا از این وضعیت گلایه آمیز عبور کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید