نگاه صنعت نساجی ترکیه به پساکرونا

ترکیه پنجمین تامین کننده بزرگ منسوجات در جهان

جامه پوش: صنعت نساجی ترکیه امیدوار است که با انعقاد قراردادهای مشارکتی سود آور با برندهای معتبر جهانی و شرکت های نساجی در دوران پساکرونا، بتواند در سال های آینده تولید خود را به ۱۰۰ میلیارد دلار در سال برساند.
احمت اوکسوز (Ahmet Öksüz)، رئیس انجمن صادرکنندگان منسوجات و مواد خام استانبول (ITHIB) می گوید: «بهبود قریب الوقوع تجارت بین المللی فرصت های زیادی را برای شرکت های نساجی ترکیه و شرکای خارجی آنها فراهم می کند. ما در حال طی دوره ای هستیم که در آن برندهای جهانی و به خصوص شرکت های فنی نساجی، به همکاری های بیشتر و بیشتری نیاز دارند.

ما قصد داریم با ایجاد روابط برد – برد، همه گیری را به دوره ای از فرصت ها تبدیل کنیم. بخش نساجی داخلی ما متشکل از انبوهی از کسب و کارهای درجه یک است که قبلاً قابلیت های خود را در بازار جهانی اثبات کرده اند».

طبق گفته اوکسوز، عواملی مانند حرکت صعودی در زمینه منسوجات فنی در سال های اخیر، ظرفیت چشمگیر بخش تولید و موقعیت استراتژیک ترکیه بین اروپا و آسیا، فرصتی را برای مشارکت های بالقوه ای فراهم میکند که می توانند مزایای زیادی را برای تمامی ذینفعان به ارمغان بیاورند. وی عنوان کرده که «این موضوع به زودی خود را در ارقام تجاری ما منعکس خواهد کرد».

ترکیه به عنوان پنجمین تامین کننده بزرگ منسوجات در جهان، انتظار دارد که در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۲ میلیارد دلار منسوجات و ۳۰ میلیارد دلار پوشاک آماده صادر کند. در حال حاضر بیش از ۱ میلیون نفر در این بخش اشتغال دارند.

اوکسوز می گوید: «این بخش بسیار پویایی است که مشخصه آن روحیه نوآوری و کارآفرینی است. صنعت نساجی ما کاملاً ریشه دار و منسجم است، و هر روز با پشتیبانی از ظرفیت تحقیق و توسعه و نوآوری، خود را احیا می کند».

صنعت نساجی ترکیه به لطف توافقنامه اتحاد گمرکی بین اتحادیه اروپا و ترکیه که از سال ۱۹۹۶ به اجرا درآمده، کاملاً با استانداردها و هنجارهای اتحادیه اروپا سازگار است.

اوکسوز می گوید: «این توافقنامه یک نمونه عینی از توانایی این بخش در انطباق سریع با تغییرات است و ما کاملاً با تمام استانداردهای اتحادیه اروپا، از جمله معامله سبز اروپا سازگار هستیم. ما با دید مشارکت در دنیایی سبزتر، انتشار گاز کربن را در تاسیسات خود کاهش داده و به سرمایه گذاری در زیرساخت های سبز ادامه می دهیم».

منبع: Knitting Industry

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید