نژاد پنبه و تولید سنتی از مشکلات صنعت نساجی است

رئیس خانه صنعت زنجان با بیان اینکه فرآیند جذب سرمایه گذار در صنعت نساجی استان تسهیل می‌شود، گفت: در راستای تحقق شعار سال باید دولت حمایت جدی از صنعت نساجی داشته باشد.

سید سجاد نباتچیان به قانون مشاغل سخت و زیان آور اشاره کرد و گفت: قانون مشاغل سخت و زیان آور باعث شده تا نیروهای انسانی ماهر و زبر دست و متخصص در حوزه صنعت نساجی در استان بازنشسته شده و در جای دیگر مشغول به کار شوند آنان علاوه بر دریافت حقوق بازنشستگی از تامین اجتماعی با استخدام در بخش های خصوصی جای جوانانرا نیز پر کرده اند.

رئیس خانه صنعت زنجان گفت: قاچاق کالا و ورود بی‌رویه کالاهای خارجی به مناطق آزاد و ویژه، فعال نبودن تشکل‌ها و انجمن تخصصی صنایع نساجی و پوشاک از مشکلات واحدهای تولیدی در استان است.

نباتچیان تاکید کرد: همچنین کیفیت پایین مواد اولیه با مشکل نژاد پنبه و تولید سنتی، سختگیری در بازرسی و شاخص‌های ارزیابی سختی کار در حوزه صنعت نساجی، تخصیص دیر هنگام ارز به واحدها جهت واردات مواد اولیه و مشکلات ثبت سفارش و تعلل در فرآیندهای سرمایه‌گذاری کشور برای احداث واحدهای تولیدی پوشاک از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی در استان می باشد.

وی با بیان اینکه صنعت نساجی به سرمایه‌گذار نیاز دارد و توسعه صنعت نساجی در استان زنجان نیاز به حمایت و توجه جدی دولت دارد، ابراز داشت: این استان در بحث اشتغالزایی در صنعت نساجی موقعیت خوبی دارد و باید دولت مشکلات و موانع بر سر راه توسعه صنعت نساجی را رفع کند.

رئیس خانه صنعت زنجان با بیان اینکه طی سالجاری فرآیند جذب سرمایه گذار در صنعت نساجی زنجان تسهیل می شود، گفت: در راستای تحقق شعار سال باید بخش دولتی حمایت لازم از سرمایه گذاران را داشته باشد چرا که مقام معظم رهبری بر تقویت تولید بسیار تاکید دارند.

نباتچیان افزود: در استان زنجان بیش از پنج هزار نفر در صنعت نساجی فعالیت می کنند که با رفع موانع و مشکلات اشتغال در این بخش ارتقا می یابد.

منبع: بازار

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید