نمودار جریان فرآیند تولید ژاکت

جامه پوش: ژاکت یک نوع کالای بافتنی است و ممکن است یک پولیور یا یک ژاکت پشمی کشباف باشد که معمولاً توسط بزرگسالان، فارغ از جنسیت آنها مورد استفاده قرار می گیرد. انواع ژاکت ها براساس یک فلوچارت تولید ساخته می شوند که این امر باعث آسان تر شدن روند تولید آنها می شود. ما نیز در این مقاله قصد داریم به فلوچارت روند واقعی تولید انواع ژاکت ها بپردازیم.

جریان کاری تولید ژاکت

جمع آوری نخ یا کاموا

پیچاندن نخ به دور دوک

توزیع نخ

شروع بافت قسمت های مختلف ژاکت

بازرسی آنلاین از پنل های بافتنی

اتصال پنل ها (قسمت های مختلف ژاکت) به هم

بازرسی آنلاین اتصال پنل ها

پیراستن و اصلاح

بررسی نور

رفوگری

ساخت سوراخ دکمه

شستشو

برچسب زنی

اتوکشی

بازرسی توسط تیم کیفی کارخانه

تا زدن و بسته بندی

بازرسی نهایی

حمل

بیشتر بخوانید:

تمامی مراحل فوق در جدول زیر به اختصار توضیح داده شده اند:

شماره فرآیند رویه کاری
۱ جمع آوری نخ یا کاموا در این مرحله باید انواع نخ ها یا کامواهای مورد نیاز، براساس دستورالعمل خریدار از تامین کنندگان تهیه شود. اما یک بازارپرداز نخ قبل از محاسبه مقدار نخ مورد نیاز باید به خوبی با درصد هدر رفت آن آشنایی داشته باشد. لازم به ذکر است که دامنه هدر رفت نخ در مورد نخ های پنبه ای و اکریلیکی ۵ تا ۷% و در مورد نخ های ویسکوز، اسپندکس و پشمی ۱۰ تا ۱۲% می باشد.
۲ پیچاندن نخ به دور دوک در این مرحله نخ ها با استفاده از دستگاه بوبین پیچی به دور دوک ها پیچانده شده و برای تولید آماده می گردند.
۳ توزیع نخ زمانیکه بوبین پیچی تمام شد؛ همه دوک ها به قسمت توزیع نخ ارسال می گردند. در اینجا نخ ها (کامواها) بین بخش های مختلف بافندگی توزیع می شوند. لازم به ذکر است که توزیع نخ باید براساس گیج (ظرفیت) مناسب ماشین بافندگی صورت بگیرد.
۴ شروع بافت قسمت های مختلف ژاکت در این مرحله قسمت های مختلف ژاکت براساس نمونه ارائه شده توسط خریدار بافته می شوند. تعداد این قسمت ها (پنل ها) معمولاً براساس مدل ژاکت ها متفاوت است. در اینجا یک کارگر تمام قسمت های مختلف یک ژاکت را می بافد.
۵ بازرسی آنلاین از پنل های بافتنی در این مرحله و پس از اینکه تمام قسمت های مختلف ژاکت بافته شد؛ به صورت آنلاین تحت بازرسی کنترل کیفی قرار می گیرد. اپراتور در صورت مشاهده هرگونه مشکلی، بلافاصله آن را برطرف می کند.
۶ اتصال پنل ها (قسمت های مختلف ژاکت) به هم تمام قسمت های مختلف ژاکت در این مرحله توسط دستگاه اتصال و براساس نمونه خریدار به هم متصل می شوند.
۷ بازرسی آنلاین اتصال پنل ها پس از اتصال تمام بخش های لباس به هم، لباس نهایی تحت بازرسی کنترل کیفی قرار می گیرد و در صورت یافتن هر گونه مشکلی بلافاصله اقدامات لازم انجام می گیرد.
۸ پیراستن و اصلاح در این فرآیند نخ های شل سطح ژاکت با استفاده از دستگاه صاف کننده سطح پارچه برداشته می شوند.
۹ بررسی نور ژاکت با استفاده از دستگاه بررسی نور مورد بررسی قرار می گیرد.
۱۰ رفوگری چنانچه در هنگام بازرسی نور، نقایصی در بافت ژاکت مشاهده شود؛ در اینجا با کمک سوزن تعمیر و اصلاح می شوند.
۱۱ ساخت سوراخ دکمه سوراخ دکمه ها براساس نمونه مورد تائید خریدار ایجاد شده و زیپ های لباس نیز وصل می گردند.
۱۲ شستشو ژاکت در این مرحله برای عملیات شستشوی تکمیلی به بخش شستشو ارسال می شود. لازم به ذکر است که شستشو در مورد ژاکت های نخی و اکریلیکی الزامی است؛ اما در مورد نخ های فانتزی توصیه نمی شود.
۱۳ برچسب زنی در این مرحله، برچسب های مورد نیاز با استفاده از چرخ خیاطی به ژاکت متصل می شوند.
۱۴ اتوکشی ژاکت براساس برگه اندازه های ارائه شده توسط خریدار، با استفاده از اتوی بخار، اتوکشی می شود. لازم به ذکر است که ژاکت پس از اتو شدن به صورت باز نگه داشته می شود تا کاملاً خشک گردد.
۱۵ بازرسی توسط تیم کیفی کارخانه در این مرحله و پس از اتمام تمامی مراحل فوق، تیم بازرسی کیفی کارخانه لباس ها را براساس الزامات خریدار مورد بررسی قرار می دهد.
۱۶ تا زدن و بسته بندی در این مرحله تمامی ژاکت ها تا زده، بسته بندی شده و آماده ارسال می گردند.
۱۷ بازرسی نهایی سرانجام بازرس نهایی محصولات توسط تیم کنترل کیفی معرفی شده توسط خریدار و براساس دستورالعمل های خریدار صورت می گیرد.
۱۸ حمل و در نهایت کالاها به درگاه حمل ارسال می شوند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید