میزان اشتغال در صنعت پوشاک ایران

جامه پوش: مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت با اشاره به اینکه پوشاک، صنعتی اشتغال آفرین با حداقل میزان سرمایه است، گفت: هم‌اکنون در مجموعه پوشاک کشور اعم از حوزه صنعتی، صنفی، تولیدی و توزیعی حدود یک‌میلیون نفر اشتغال دارند.

محسن گرجی مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت تأکید کرد: با توجه به طرح توسعه‌‌‌ای که در مجموعه پوشاک وجود دارد، نهایت تلاش خود را انجام می‌دهیم تا در هماهنگی خرید ماشین‌آلات و اختصاص وام‌‌‌هایی اعم از وام‌‌‌های تأمین مالی زنجیره‌‌‌ای و وام تبصره ۱۸ از این مجموعه حمایت کنیم.

او با اشاره به راهبرد توسعه بازار‌‌‌های صادراتی گفت: در این راستا اسفند امسال با حمایت وزارت صمت، غرفه مشترکی در نمایشگاه پوشاک روسیه خواهیم داشت و با توجه به اینکه نمایشگاه پوشاک روسیه یکی از نمایشگاه‌های قدیمی‌‌‌ و معتبر است، حضور در این رویداد می‌‌‌تواند فرصتی برای ورود صنعتگران حوزه پوشاک کشور به بازار مستعد روسیه باشد.

گرجی با بیان اینکه صنعت پوشاک صنعتی اشتغال آفرین با کمترین سرمایه است، اذعان داشت: ۷۰۰ مجموعه تولیدکننده پوشاک صنعتی و ۳۰۰‌هزار واحد صنفی تولیدی و توزیعی داریم که راهبرد اصلی ما ایجاد بازار‌‌‌های صادراتی و حمایت از واحد‌‌‌های کوچک با صرفه اقتصادی در تولید انبوه با حمایت از این دو راهبرد است تا بتوان صنعت پوشاک را در داخل به سطح بالاتری ارتقا داد.

مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت با اشاره به اینکه پوشاک، صنعتی اشتغال آفرین با حداقل میزان سرمایه است، گفت: هم‌اکنون در مجموعه پوشاک کشور اعم از حوزه صنعتی، صنفی، تولیدی و توزیعی حدود یک‌میلیون نفر اشتغال دارند.

او با اشاره به اینکه یکی از مشکلات حوزه پوشاک، قاچاق پوشاک است، گفت: به‌طور تخمینی، سالانه معادل یک میلیارد دلار قاچاق پوشاک در کشور وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید