معجزه آسپرین در سفید کردن لباس‌ها

جامه پوش: اطمینان از سفید ماندن لباس های سفید حتی با بهترین مواد شوینده و چرخه های شستشو در ماشین های لباسشویی مدرن تقریباً غیرممکن است. خوشبختانه، قرصی به نام آسپرین می توان از معجزه سفید کنندگی آن برای لباس ها استفاده کرد.

حتی اگر از مواد شوینده‌ای استفاده می کنید که به شما اطمینان می‌دهند لباس‌های سفیدتان، سفیدتر می شوند، باز هم نمی‌توانید لکه‌های خاکستری و زیر بغل زرد را در لباس های سفید پاک کنید.

به نظر می رسد با هر شستشو، لباس های سفید کدرتر و خاکستری تر می شوند. اما چگونه می توان این روند را متوقف کرد؟ این کار خیلی ساده است؛ تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید نوعی دارو است که احتمالاً همه در کابینت داروی خود دارند. تنها با پنج عدد قرص آسپرین ۳۲۵ میلی گرمی می توان لباس های کدر شسته شده را دوباره کاملا سفید کرد.

برای این منظور کافی است که قرص ها را در یک کاسه بزرگ یا تشت در آب داغ قرار دهید تا حل شوند. این آب آسپرین را هم بزنید تا تمام قرص ها کاملا حل شوند.برای اطمینان از حل شدن سریعتر قرص ها، می توانید قبل از قرار دادن آنها در آب، آنها را خرد کنید.

سپس، لباس‌های سفید و کدر را در یک کاسه یا تشت با آب آسپرین قرار دهید و بگذارید هشت ساعت خیس بخورد. همچنین می توانید فقط چند آسپرین به ماشین لباسشویی اضافه کنید، اما روش خیساندن بهتر جواب می دهد. بعد از اینکه لباس‌ها خیس به مدت هشت ساعت خیس خوردند بعد آنها را مانند حالت عادی در ماشین لباسشویی بشویید.

فلفل سیاه

حال اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید رنگ لباس های تیره و رنگی خود را بدون کدر شدن بر اثر شستشو حفظ کنید، فلفل سیاه چاره کار شماست.

خیلی اوقات این اتفاق می افتد که لباس زیبایی خریداری کرده اید اما یک ماه پس از خرید شروع به تغییر رنگ می کند. همچنین لباس های مشکی قبل از اینکه متوجه شوید بر اثر شستشو خاکستری می شوند. اما چگونه می توان رنگ لباس های رنگی و تیره را حفظ کرد؟ خوشبختانه، یک ترفند ساده برای رفع این مشکل وجود دارد و فلفل سیاه تنها چیزی که برای این منظور نیاز دارید!

اگر مقداری فلفل سیاه به ماشین لباسشویی خود اضافه کنید، لباس های شما دوباره روشن و رنگارنگ به نظر می رسند و با این ترفند می توانید با لباس های رنگ پریده خداحافظی کنید.

برای این کار لازم است لباس های رنگی خود را در ماشین لباس شویی قرار داده و مواد شوینده معمولی خود را اضافه کنید. سپس یک قاشق چایخوری فلفل سیاه به ماشین لباس شویی اضافه کنید. لباس‌ها را در چرخه سرد بشویید. مشاهده خواهید کرد که لباس ها به رنگ اصلی خود بازخواهند گشت.

اما فلفل چگونه این کار را انجام می دهد ؟ باقی مانده مواد شوینده بر روی لباس ها باعث می شود که لباس های شما زودتر کدر و رنگ پریده شوند. فلفل به دلیل بافتی که دارد به مواد شوینده اجازه چسبیدن به لباس ها را نمی دهد . به همین دلیل است که لباس های شما به صورت رنگ پریده از ماشین لباس شویی خارج نمی شوند. بعلاوه افزودن فلفل به لباس های چرک در ماشین لباس شویی از تغییر رنگ لباس ها نیز پیشگیری می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید