ماراتُن انتخاب هشتمین رئیس جمهور

جامه پوش: فرآیند انتخابات ریاست‌جمهور هشتم، در ۶۷ هزار شعبه در سراسر ایران با دستور وزیر کشور آغاز شد، حدود ۶۶ هزار و ۸۰۰ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ریاست‌جمهوری در سراسر کشور در نظر گرفته شده است و تعداد واجدین شرایط که طبق قانون می‌توانند رأی دهند، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد ۲۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر آقایان و ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر بانوان هستند.

در خارج از مرزهای ایران نیز، نمایندگی‌ها و سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در ۱۳۳ کشور، آرا ایرانیان مقیم را از طرق ۲۳۴ صندوق رأی اخذ خواهند کرد. به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در سه کشور کانادا، سنگاپور و یمن انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار نخواهد شد.

پس از هفته ها مناظره و گفتگو میان نامزدها، بنا به گفته وزیر کشور فردا نتایج انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری کشورمان مشخص خواهد شد.

همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم نامزدهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری برنامه عملیاتی برای مقابله با قاچاق و کمک به صنعت پوشاک را در میان برنامه های ارائه شده خود نداشتند.

حال که فرد منتخب مردم برای مدیریت بخش اجرایی کشور مشخص خواهد شد، کارآفرین نان صنعت بزرگ نساجی و پوشاک انتظار دارند تا با یک برنامه عملیاتی مدون و بهره گیری از صاحبان اندیشه دولت جدید نگاه ویژه ای به این صنعت داشته باشد.

باید دید رئیس جمهور منتخب توجه ای به موتور محرک صنعت نساجی که همانا صنعت پوشاک است را در سطح ملی و در میان دیگر صنایع خواهد داشت یا این صنایع همچنان با دشواری‌های بسیاری مانند قاچاق، عوارض سنگین، واردات بی‌رویه، کمبود نقدینگی و شیوهٔ به‌کارگیری قانون نوسازی صنایع رو در رو خواهند بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید