لباس پرنسس دایانا ۵۷ میلیارد تومان فروخته شد

جامه پوش: یکی از لباس‌های پرنسس دایانا به قیمت ۱,۱۴۸,۰۸۰ میلیون دلار و بیش از ۱۰ برابرِ قیمت برآوردشده، در حراجی به فروش رسید.

این فروش، رکورد جهانی قبلی در زمینه فروش گران‌ترین لباسی که پرنسس دایانا پوشیده بود را در حراج شکست. رکورد پیشین در اوایل سال جاری میلادی ثبت شد که طی آن یک لباس شب بنفش به قیمت ۶۰۴۸۰۰ دلار فروخته شد.

این لباس دارای یک بالاتنه مخملی مشکی با ستاره‌های گلدوزی‌شده به همراه یک دامن بالرین پاپیونی به رنگ آبی سلطنتی است. مدل دامن به علت علاقه دایانا به رقص و حمایت او از باله ملی انگلیس، شبیه دامن «بالرین»‌ها طراحی شده بود.

این لباس پرنسس دایانا ۵۷ میلیارد تومان فروخته شد/ عکس

درحالی ارزش این پیراهن بین ۱۰۰هزار تا ۲۰۰هزار دلار برآورد شده بود، ۱۱ برابر قیمت تخمینی یعنی به قیمت ۱,۱۴۸,۰۸۰ میلیون دلار (معادل حدود ۵۷ و نیم میلیارد تومان) فروخته شد.

علاوه بر این لباس، یک بلوز صورتی‌رنگ دیگر، که دایانا در مراسم نامزدی خود با شاهزاده چارلز در سال ۱۹۸۱ پوشیده بود، در همین حراجی به قیمت ۳۸۱ هزار دلار، چهار برابر برآورد اولیه، فروخته شد. قیمت تخمینی این لباس هم تقریباً ۸۰ هزار دلار بود.

پرنسس دایانا همیشه از مد و فشن استقبال می‌کرد. افراد بسیاری هم شیفته پوشش او بودند و همواره هیجان داشتند تا او را در خیابان یا تلویزیون با لباس‌های جدید تماشا کنند. برخی از لباس‌های عرضه‌شده در حراج، با طرح‌ها و یادداشت‌های دست‌نویس شخصی شاهدخت دایانا همراه هستند.

این لباس پرنسس دایانا ۵۷ میلیارد تومان فروخته شد/ عکس

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید