لباس بازیافتی بر تن بازیکنان لاتزیو

جامه پوش: لابد این جمله را شنیده اید که منابع زمین محدودند و ما به زودی شاهد استفاده گسترده از وسایل و امکاناتی با پسماندهای بازیافتی خواهیم بود.

این پیش بینی درست، البته به شکلی نمادین و نمایشی در حوزه پوشاک هم رخ داده است.

در فصل 2016 تیم رئال مادرید برای ک بازی در لالیگا از لباس هایی استفاده کرد که از مواد بازیافتی تهیه شده بود. هر چند آن روزها این ادعا مطرح شد که کیفیت لباس بازیافتی رئال چندان هم بالا نبوده اما حالا و هر روز شاهد رشد علم در حوزه مواد بازیافتی هستیم.

در این روز ها تیم های اروپایی مختلف از لباس های جدید خود برای فصل آینده رونمایی می کنند که در این میان باشگاه لاتزیو از یک لباس ویژه رونمایی کرده است که با توجه به اینکه این لباس یک طرح حمایتی از محیط زیست دارد، بسیار مورد توجه واقع شده است و از آن تعریف و تمجید شده است.

باشگاه لاتزیو در لیگ فوتبال ایتالیا یا همان سری آ، برای فصل جدید خود از یک ابتکار ویژه برای لباس های خود استفاده کرده است و این طرح را با اسپانسر خود یعنی همان کمپانی سازنده لباس هایش که ماکرون است انجام داده است.

در واقع در این طرح حمایتی از محیط زیست، باشگاه لاتزیو با همکاری کمپانی سازنده لباس هایش، برای لباس اول خود در فصل 2021/21 از یک سری بطری های پلاستیکی بازیافتی استفاده کرده است تا بدین ترتیب از این بطری ها هم استفاده ای شده باشد چرا که این بطری ها و به طور کلی زباله های پلاستیکی اصطلاحا تجزیه ناپذیر هستند و در طبیعت باقی مانند. در واقع تجزیه آن ها بسیار کند است و سالیانی دراز طول می کشد!

این احتمال وجود دارد که باشگاه های دیگر اروپایی هم از این طرح، حمایت کنند و لباس های خود را با بطری های بازیافتی تولید کنند. رئال مادرید در فصل 2016/17 برای یک بازی در لالیگا از زباله های بازیافتی برای لباس های خود استفاده کرده بود که البته آن لباس ها کیفیت جالبی نداشتند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید