لباس‌های ابریشمی از مارتا واشنگتن تا فرانسیس کلیولند

جامه پوش: گاهی لباس‌ها حتی روی مانکن‌ها می‌توانند حس حضور فیزیکی افراد را القا کنند و این ویژگی کمک می‌کند حتی با دورترین شخصیت‌های تاریخ هم احساس نزدیکی کنیم.

در این میان، لباس شخصیت‌های بانوان در عرصه‌های سیاسی همواره موردتوجه عکاسان قرار داشته و موزه‌های بسیاری نیز شهرت خود را به لطف همین لباس‌ها به دست آورده‌اند. برخی اوقات این لباس‌ها تصویری از آن‌ها در محافل رسمی را تداعی می‌کند و گاه نشانه‌ای از سبک زندگی آن‌ها در کاخ‌های مجللشان است.

در این مطلب با فهرستی از لباس‌‌های موزه‌ای بانوان سیاست‌مدار در سده‌های اخیر آشنا شوید.

1

لباس ابریشمی مارتا واشنگتن

مارتا واشنگتن این لباس تافته ابریشمی را در اوایل دهه 1780میلادی می‌پوشید. ابریشم با طرحی از گل، پروانه و برخی دیگر از حشرات نقاشی شده است.

2

لباس ابریشمی سارا پولک

سارا پولک برای نخستین بار در اواخر دهه 1840 میلادی این لباس ابریشمی براق به رنگ آبی روشن را پوشید که با طرحی از گیاه پوانستیا بافته شده بود. این لباس شب، برای خواهرزاده او در 1880 تعمیر و دوباره استفاده شد.

3

لباس پذیرایی لوسی هیز

لوسی هیز این لباس مجلسی طلایی و ساتن کرم را در پذیرایی سال نو کاخ سفید در سال 1880 پوشید. این لباس را خانم M. A. Connelly یک خیاط نیویورکی دوخته ‌بود.

4

لباس ابریشمی دالی مدیسون

این پیراهن ساتن دالی مدیسون با گل، پروانه، سنجاقک و ققنوس گلدوزی شده است. این نوع رودوزی برگرفته از سبک متداول پوشش بانوان در اواخر دهه 1810 است.

5

لباس ابریشمی مری لینکلن

مری لینکلن این لباس دوتکه ابریشمی را در سال 1861 به تن کرد که بالاتنه آن یک نیم‌تنه شب بود. طرح راه‌راه سیاه و گل‌های بنفش در ابریشم بافته‌شده است.

6

لباس شب فرانسیس کلیولند

فرانسیس کلیولند این لباس شب ابریشمی را با لبه‌های توری و تزئینات مشکی ساتن در دوره دوم دولت همسرش به تن کرد. آن را لوتی بارتون خیاط اهل بالتیمور دوخته بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید