فعالیت 89 واحد نساجی در استان زنجان

جامه پوش: رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه بیش از ۲.۶ درصد از تولید ناخالص داخلی استان سهم بخش صنعت نساجی است، گفت: هم اکنون 89 واحد نساجی در استان زنجان در حال فعالیت هستند.

ناصر فغفوری با اشاره به تکمیل زنجیره نساجی در استان زنجان اظهار داشت: با وجود واحدهای ریسندگی ، پنبه پاک کنی ، بافندگی ، رنگرزی ، چاپ و دوخت و دوز شاهد تکمیل زنجیره نساجی در استان هستیم.

رئیس سازمان صمت استان زنجان تصریح کرد: بیش از ۲.۶ درصد از تولید ناخالص داخلی استان سهم بخش صنعت نساجی است و سهم استعداد تجارت خارجی استان در بازه ۱۰ ساله در حوزه صنعت نساجی بر اساس نقشه راه تجارت خارجی بیش از ۳.۵ درصد تجارت استان است.

ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجانفغفوری با بیان اینکه زنجان جزو استان‌های برتر در حوزه صنعت نساجی است، در خصوص صادرات محصولات این صنعت از استان عنوان کرد: تولیدات نساجی استان به ۱۲ کشور دنیا صادر می شود و این استان در بحث ریسندگی، رنگرزی و بافندگی در کشور جایگاه بسیار خوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه توسعه صنعت نساجی در استان با مشکلاتی مواجه بوده است،گفت: سرمایه در گردش، مالیات بر ارزش‌افزوده و فرسودگی برخی از ماشین آلات از مشکلات عمده صنعت نساجی در استان است.

منبع: شاتا

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید