فرصت یکماهه به تولیدکنندگان برای دریافت شناسه کالا

جامه پوش: معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از آغاز مرحله جدید برخورد با قاچاق پوشاک از مهر ماه خبر داد و اعلام کرد: با فروشگاه‌هایی که شناسه کالا ندارند، برخورد خواهد شد.

پورکاظم با بیان اینکه در ۳ سال اخیر کاهش چشمگیری در قاچاق پوشاک داشتیم، افزود: تولید داخل پوشاک ما مزیت مطلق دارد و ارتقای کیفیت این کالای ایرانی، باعث شده پوشاک یکی از محدود کالا‌هایی باشد که نیاز به پوشاک خارجی را برطرف کرده است.

او ادامه داد: برآورد میزان قاچاق پوشاک در ایران ۲.۶ میلیارد دلار است که امروز با یک کاهش چشمگیری در این باره مواجه هستیم و کاهش قاچاق پوشاک هم در سال جاری حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار، تخمین زده شده است.

او ادامه داد: این کاهش یکی از امید‌های اصلی است که تولیدکنندگان داخلی به حجم تولید و اضافه تولیدات خود اذعان دارند.
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: برند‌های خارجی مظهر اصلی پوشاک قاچاق هستند که هیچ گاه مجوز تولید و فعالیت در کشور نداشتند و هرجا این برند‌ها روی پوشاکی پیدا شوند، باید “محرزِ قاچاق” تلقی و از بازار جمع آوری شوند.

پورکاظم درباره شیوه جمع آوری پوشاک قاچاق از فروشگاه‌ها و بازار هم این طور توضیح داد: کد ویدیو دانلود فیلم اصلی او ادامه داد: مراجع قضایی با استعلام از سامانه شناسه کالا، امکان شناسایی کالای قاچاق از کالای تولیدی را دارند و تمامی تولیدکنندگان باید هرچه سریع‌تر نسبت به شناسه‌دار کردن اجناس خود اقدام کنند، از این پس با فروشگاه‌هایی که شناسه کالا ندارند برخورد می‌شود.

پورکاظم در خصوص دلایل کامل اجرا نشدن برخورد با قاچاق پوشاک گفت: طی ماه‌های اخیر کندی در جمع آوری پوشاک قاچاق داشته ایم که این امر به خاطر پایین بوده رغبت فروشندگان به تهیه شناسه کالا بوده است.

این مقام مسئول افزود: اکنون یک تا دو ماه مهلت برای فروشندگان در نظر گرفته شده و پس از آن با افراد متخلف برخورد قضایی می‌شود.

منبع: irinn

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید