فراخوان مسابقه تصویرسازی طراحی لباس با نمادهای عاشورایی

جامه پوش: دبیرخانه ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی فراخوان بخش مسابقه تصویرسازی را با عنوان «طراحی لباس با نمادهای عاشورایی» منتشر کرد.

این رویداد در راستای گرامی‌داشت منزلت عاشورا، ترویج و واکاوی مضامین متعالی قیام حضرت سید الشهدا (ع) و به منظور بسط مبانی فکری این نهضت و همچنین ارتقاء فرهنگ عمومی در حوزه مضامین عاشورایی، کارگاه تصویرسازی لباس با موضوع طراحی با بهره‌گیری از نمادهای عاشورایی را در سطح کشور به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و همکاری بخش‌های مختلف اندیشه‌ورز و اجرایی کشور برگزار می‌شود.

زمان برگزاری مسابقه تصویرسازی لباس بانوان، یکشنبه 24 مرداد ماه و زمان برگزاری مسابقه تصویرسازی لباس آقایان نیز دوشنبه 25 مرداد ماه از ساعت 9 صبح تا ساعت 20 خواهد بود.

تکنیک اجرایی آثار آزاد بوده و طراحان می‌توانند از تکنیک‌های تصویرسازی دستی و یا نرم افزاری در ارائه اثر خود استفاده کنند. این آثار باید در قطع A3 ارائه شود. همچنین ارائه شناسنامه اثر و کانسپت طراحی و همچنین طرح به صورت کامل روبرو و پشت اثر الزامی است. طراح می‌تواند در تمامی بخشهای مسابقه شرکت و در هر بخش دو اثر ارائه کند.

شرکت‌کنندگان باید از طریق واتساپ به شماره 0911996408 اقدام کرده و مشخصات خود را به همراه شماره تماس و آدرس پیج اینستاگرام خود وارد کنند.

نحوه برگزاری این مسابقه نیز به دلیل شرایط بحرانی کووید 19 به صورت آنلاین، غیر حضوری و در بستر شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و واتساپ برگزار می‌شود.

همچنین کانسپت طراحی در این مسابقه، مجموعه­ای از المان­های عاشورایی است که دو روز قبل از مسابقه در تاریخ 22 مرداد ماه رونمایی و ارائه می‌شود و شرکت‌کنندگان در مسابقه موظف به استفاده یا الهام از این کانسپت ها در طراحی آثارشان هستند.

شرکت‌کنندگان موظفند در طول زمان اجرای مسابقه، در 5 مرحله از تصویرسازی‌شان، عکس تهیه کرده و همراه با اسم و فامیل خود به شماره واتساپ 09011996408 ارسال کنند.

همچنین این آثار باید از طریق پست و یا به صورت حضوری برای دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به نشانی تهران، خیابان انقلاب، ابتدای خیابان حافظ، جنب پمب بنزین، بن بست هلال احمر، پلاک 6، بخش علمی و دانشگاهی دبیرخانه لباس عاشورایی ارسال کنند.

اطلاع‌رسانی نحوه انجام مسابقه تصویر سازی، روزهای 24 و 25 مرداد ماه از ساعت 10 الی 12 و 17الی 19 از طریق لایو اینستاگرام به تصویر کشیده خواهد شد. شرکت‌کنندگان لازم است پس از هماهنگی با برگزار کننده برنامه، از طریق ارتباط تصویری (لایو اینستاگرام)، مراحل اجرای اثر خود را به نمایش عموم مخاطبان گذارند.

از میان آثار ارسالی به دبیرخانه ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی به سه اثر برگزیده لوح یاد بود و جوایزی اهدا می‌شود.

 

منبع: کارگروه ساماندهی مد و لباس 

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید