عرضه پوشاک زارا در روسیه تحریم شده

جامه پوش: مغازه‌های ری‌ استور(Re:Store) در روسیه آخرین مدل‌های پوشاک برند زارا را عرضه می کند، روس‌ها همچنان می‌توانند پوشاک برند زارا را نیز بخرند. اما راز ورود برخی از محصولات تحریمی به بازار روسیه چیست و این کشور چگونه با تحریم‌ شرکت‌های غربی مقابله می‌کند؟

روسیه از ماه مه و در پی کاهش شدید واردات به دلیل تحریم‌های غرب در اعتراض به تهاجم نظامی این کشور به خاک اوکراین، اجرای طرح واردات موازی را آغاز کرد. همزمان، روسیه فهرستی از کالاهای غربی واجد شرایط برای ورود از طریق واردات موازی را منتشر کرد. این فهرست شامل قطعات یدکی مورد نیاز برای راه‌آهن و قطعات خودرو همچنین کالاهای مصرفی مانند لوازم الکترونیکی و خانگی، پوشاک، کفش و لوازم آرایشی بود. فهرستی که به طور خلاصه شامل کالاهای مختلفی از قطعات خودرو گرفته تا کنسول‌های بازی بود که شرکت‌های غربی صدور مستقیم آن‌ها را به روسیه ممنوع کرده‌اند.

برخی از برندهای موجود در این فهرست عبارت بودند از مرسدس بنز، فولکس واگن، کانتیننتال، فراری، اپل، سامسونگ، مایکروسافت، زیمنس، دوراسل، کانن و پلی‌استیشن.

دنیس مانتوروف، معاون نخست وزیر و وزیر صنعت و تجارت روسیه، چند روز پیش اعلام کرد که روسیه در قالب اجرای طرح واردات موازی موفق شده در فاصله ماه‌های مه تا ژوئیه افزون بر ۶ میلیارد دلار (۵.۹ میلیارد یورو) کالا وارد کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید