طرح های پوشاک باید نشان شیما داشته باشند

جامه پوش: کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برای نظارت بر طرح‌های تولید شده در بخش پوشاک، روندی را بابت تایید در نظر گرفته است که نشان شیما نام دارد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ضمن بیان مطلب فوق افزود: همه‌ی طرح های پوشاک باید طبق کمیسیون ماده ۴ از کارگروه مجوز یا نشان شیما را دریافت کنند، تا طرحی خارج از چارچوب ایرانی و اسلامی در جامعه رواج پیدا نکند، که تاکنون ۵۲۳ شناسه شیما و ۱۵۹ مالکیت معنوی صادر شده است.

مریم پورشهابی‌ درباره‌ دسترسی راحت به پوشاک با کیفیت ایرانی و اسلامی، تشریح کرد: اتحادیه پوشاک موظف شده است که دو هزار مرکز پوشاک ایرانی و اسلامی را معرفی کند تا به زودی از طرف کارگروه به اطلاع مردم شریف برسانیم، همچنین از رسانه ملی می‌خواهیم فرصت بیشتری برای تبلیغ و تفهیم مد و لباس متعارف ایرانی و اسلامی در نظر بگیرد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس درباره‌ی تفاهم‌نامه با اتحادیه پوشاک، گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، در نظر داریم منظومه طراحی، تولید و توزیع پوشاک کشور را با جزئیات دقیق سازماندهی کنیم، تا از واردات بی رویه و قاچاق جلوگیری کنیم.

مریم پورشهابی‌ با توجه به مد شدن لباس‌های متعارف اخیر، که شبیه چفیه‌های مذهبی هستند، تصریح کرد: بلافاصله پس از وارد شدن این نوع پوشاک در بازار، ناظرین و بازرسین مربوطه وارد عمل شده و مزون زیرزمینی این پوشاک را پلمپ کردند، همچنین با سازمان قضایی ناظر بر فضای مجازی و پلیس اماکن برای ترتیب اثر نامه نگاری شد.

وی در پایان اضافه کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی، بر مبنای مبانی پوشش و عفاف مصوب در قانون اساسی در نظر دارد، نقشه راهی برای فرهنگ پوشاک کشور ترسیم کند و به عنوان سند راهبردی مد و لباس منتشر کند، که امیدواریم این سند موجب شود آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در حوزه بی حجابی و بی عفتی کاهش یابد.

منبع: فارس

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید