شیک‌ پوشی حق بانوان محجبه است

سحر تلقانی از کارآفرینان و تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب و برگزیده دهمین جشنواره مد و لباس فجر در بخش چادر درباره شرایط حاکم بر این حوزه و نقش و اهمیت جشنواره‌ها در توسعه اقدامات به انجام رسیده در این بخش گفت: مد و لباس ایرانی می‌تواند جریان ساز و نماینده سلیقه و فرهنگ کشورمان در عرصه بین‌الملل باشد، اما به نظر می‌رسد طی دهه اخیر که از قدمت جشنواره مد و لباس فجر می‌گذرد، این رویداد آن‌گونه که باید و شاید نتوانسته است بسترهای مناسبی را در این بخش به‌ویژه در راستای حمایت هر چه بیشتر از طراحان فراهم آورد.

تلقانی اذعان داشت: از سوی دیگر محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، در دسترس نبودن پارچه‌های متناسب با طرح‌ها و همچنین محدودیت زمانی جهت اجرای ایده‌های موردنظرم اگرچه شرایط را اندکی دشوار ساخت اما از آنجا که وجود موانع تازگی ندارد، خوشبختانه آثار یک‌بار دیگر در جشنواره فجر مورد توجه صاحب‌نظران و کارشناسان خبره عرصه مد و لباس قرار گرفت.

برگزیده دهمین جشنواره مد و لباس فجر در بخش چادر با تأکید بر اهمیت توجه به علاقه‌مندی و تأمین نیاز جامعه افزود: ایده پردازی و خلاقیت زمانی برایم معنا و مفهوم پیدا می‌کند که نتیجه‌اش را در جامعه ببینم. به عبارتی دیگر طرح‌هایم قابل ‌استفاده برای همگان باشد. بنابراین حتی هنگام طراحی به منظور شرکت در جشنواره‌ها صرفاً به زیبایی آن توجه ندارم بلکه به کاربردی بودن و امکان تولید آن در تیراژ بالا با قیمت و کیفیت مناسب می‌اندیشم چراکه می‌دانم بسیاری از افراد به ویژه جوانان علاقه‌مند هستند لباس‌هایی را مورد استفاده قرار دهند که در فستیوال‌ها برگزیده‌شده است.

تلقانی در پایان گفت: استفاده از جنس مرغوب و تنوع طرح‌ها و تکثر مدل لباس‌ها همراه با قیمت مناسب را لازمه برند شدن می‌دانم و امیدوام روزی برسد که دیگر نیازی به واردات پارچه با کیفیت و مرغوب خارجی نباشد و بانوان ایرانی نه‌فقط طرح ایرانی که لباسی تماماً با موارد و متریال ایرانی بر تن کنند.

منبع:هنر آنلاین

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید