شفاپور رفت، پورشهابی آمد

مریم پورشهابی به استناد آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس با حکم معاون هنری وزیر ارشاد به سمت دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب و جایگزین مرضیه شفاپور شد.در حکم سیدمحمدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزیر ارشاد برای پورشهابی آمده است: «به استناد تبصره ۴ ماده یک و ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس به موجب این حکم به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب می شوید. ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای سرکارعالی، امید است با استعانت از خداوند متعال و همکاری و همراهی با سایر اعضای محترم کارگروه در تحقق اهداف قانون ساماندهی مد و لباس موفق باشید.»

حسینی در تکریم و معارفه دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: معاونت امور هنری گسترده‌ترین بخش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نظر تنوع حوزه های مأموریت و فعالیت است. حوزه مد و لباس از سال ۱۳۸۵ براساس قانون به وزارت ارشاد تکلیف شد و از سال ۱۳۸۷ شروع به فعالیت کرد و تاکنون فعالیت‌های مؤثری بر اساس قانون ساماندهی مد و لباس انجام شده است. امید داریم در ادامه مسیر با همراهی و تلاش همکاران در زمینه ساماندهی طراحی و طراحان مد و لباس که وظیفه دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس است با جدیت و تلاش بیشتر بر اساس قانون اقدام شود.

مرضیه شفاپور، دبیر سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس در این جلسه گفت: در دوره حضور در کارگروه ساماندهی مد و لباس با همراهی همکاران دبیرخانه فعالیت‌های بسیار بر اساس قانون و ضرورت‌های عرصه مد و لباس به ویژه در راستای تمرکززدایی اقدام‌هایی برای حوزه مد و لباس استان‌ها انجام شد که امیدواریم تداوم یابد.

مریم پورشهابی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های انجام‌شده در دبیرخانه کارگروه گفت: سعی می شود در چارچوب قانون و سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با توجه به تجربه ها و اقدامات قبلی، گام های مؤثری برای حوزه مد و لباس برداشته شود.

در این جلسه حمید قبادی، مشاور اجرایی معاونت امور هنری و علی‌اکبر صفی‌پور، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری حضور داشتند. معاون امور هنری وزیر ارشاد با اهدای لوح از خدمات شفاپور، دبیر سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس قدردانی و حکم پورشهابی را اعطا کرد.

مریم پورشهابی دارای کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است و پیش از این معاون نظارت و ارزیابی دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری و مشاور مدیر کل و مسئول طرح و برنامه این دفتر بود.

منبع:وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید