سفری رنگارنگ به خانه مد DIOR

جامه پوش: فیلم دیور و من، محصول کشور فرانسه در ژانر مستند، داستان پشت صحنه‌ی طراحی و تولید نخستین مجموعه‌ی couture رف سیمونز بعد از استخدام شدن به عنوان طراح ارشد خانه مد دیور برای مجموعه پاییز و زمستان ۲۰۱۲-۲۰۱۳ را‌ در هشت هفته روایت می‌کند. روندی که به طور معمول حدود شش ماه زمان می‌برد. این فیلم در ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ در جشنواره فیلم ترابیکا در منهتن نیویورک، اکران شد.

کارگردان این مستند، فردریک تنگ روایت می‌کند که نخستین باری که در مورد ساخت این مستند با رف سیمونز صحبت کرده، او مخالف بود که دوربینی در تمام هشت هفته کاری او را تعقیب کند. اما از آن جایی که این لحظه‌ها گنجینه‌ای برای صنعت مد به حساب می‌آیند، او در نهایت موافقت می‌کند و در نتیجه این فیلم مستند که حاصل همکاری خارق‌العاده خیاطان و طراحان و دیگر دست‌اندرکاران خانه مد دیور با عوامل ساخت فیلم است، ساخته می‌شود.

برداشت از لفظ ‘I’ یا من به گفته‌ی کارگردان، آزاد است و می‌توان کلیت عنوان را به رابطه مخاطب، دست‌اندرکاران برند یا حتی عوامل ساخت فیلم با برند دیور نسبت داد.

کارگردان این مستند، فردریک تنگ می‌گوید که پس از دو ماه فیلم‌برداری و همراه تیم فوق‌العاده با‌ استعداد دیور بودن و درک کار سختشان، حس می‌کند که او نیز با آن‌ها در تهیه‌ی این مجموعه همکاری داشته‌است.

این گفته‌ی کارگردان، نشان می دهد که نمایش‌های مد نتیجه کار مجموعه‌ای از با‌ استعداد‌ترین و خلاق‎ترین افراد دنیا است و متاسفانه سختی و فشاری که شغل‎های مرتبط با صنعت مد دارند، به ندرت مورد توجه قرار می گیرد.

سپیده سوری

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید