سرود سلام فرمانده در حوزه حجاب نیز عملیاتی شود

جامه پوش: دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: اگر اقدامات نمادین فرهنگی مانند سرود سلام فرمانده در حوزه حجاب نیز عملیاتی شود، در حوزه فرهنگ عمومی اثرات مطلوب و ماندگار خواهد داشت.

حجت‌الاسلام سید رضا عاملی در نشست تخصصی کارشناسان شورای فرهنگ عمومی و کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی اسلامی استان‌ها اظهار داشت: اولین ظرفیت که حجاب می دهد مصون بودن است، در واقع زنان تحولات اجتماعی را رقم می‌زنند، جنس مهربانی که زنان دارند فهم اجتماعی را بالا می‌برد.

وی با اشاره به اینکه طراحی لباس یک عنصر است و باید تنوع لباس در حوزه پوششی صورت گیرد، گفت: اوقات فراغت نیز با عنصر شادی پیوند خورده و به جهت درونی انسان را باید تامین کند ولی گاهی اوقات فراغت انسان را به ظاهر شاد می‌کند اما چون حلال نیست در دل انسان ایجاد غم می‌کند.

دبیرکل شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور با تاکید بر این‌ مسئله که ما اگر نپذیریم که جهان تغییر کرده نمی‌توانیم تغییر را درک کنیم افزود: امروز فضای رقابت و عرضه جهانی شده و مردم در معرض انتخاب‌های متکثر و زیادی قرار گرفته‌اند که احساس پوچی به وجود می‌آورد، لذا ما باید انتخاب مطلوب را در معرض دید مردم قرار دهیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید