رشدی 21 درصدی بازار مد و پوشاک در سال 2021

پیش بینی می شود بازار جهانی تجارت الکترونیکی مد و پوشاک از ۵۴۹.۵۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ با رشد ۲۱.۶ درصد به ۶۶۸.۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱برسد. این رشد عمدتاً به دلیل از سرگیری فعالیت شرکت ها و سازگار شدن با شرایط جدیدی است که از تأثیر همه گیری کرونا بهبود می یابند.
پیش بینی می شود اندازه بازار مد و پوشاک تجارت الکترونیک در سال ۲۰۲۵ به ۱۲۰۷.۲۳ میلیارد دلار با میانگین رشد ۱۶ درصد در سال برسد.
تجزیه و تحلیل صنعت مد بر پایه تجارت الکترونیک نشان می دهد که آسیا و اقیانوسیه بزرگترین منطقه در بازار تجارت الکترونیکی مد جهانی است که ۳۲ درصد از کل بازار آنلاین را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است. پس از آن اروپای غربی، آمریکای شمالی و سپس سایر مناطق جهان قرار دارند.
سریعترین رشد در بازار تجارت الکترونیکی مد، برای آمریکای جنوبی و خاورمیانه خواهد بود که در طی سال های ۲۰۲۰-۲۰۲۵ به ترتیب رشدی معادل ۱۶.۷ و ۱۵.۷ درصد خواهد داشت. بعد از آن آفریقا و اروپای شرقی قرار دارند که انتظار می رود بازار آن هابه ترتیب با ۱۳.۱ و ۱۲.۱ درصد رشد کنند.
برآورد می شود آگاهی روزافزون در مورد خرید اینترنتی و تجارت الکترونیکی از رشد صنعت تجارت الکترونیک مد تا سال ۲۰۲۳ پشتیبانی کند. همچنین انتظار می رود رسانه های اجتماعی به شرکت های تجارت الکترونیکی مد و پوشاک کمک کنند تا کالاها و خدمات خود را مستقیماً به مشتریان عرضه کنند.
به دنبال دسترسی مقرون به صرفه و گسترده به اینترنت، رسانه های اجتماعی، مجلات و تالارهای گفتمان صنعت آنلاین، انتظار می رود که آگاهی مصرف کنندگان در مورد کالاهای مد مانند اکسسوری، لباس، کفش و همچنین کالاهای لوکس افزایش یابد.

منبع:نساجی

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید