رتبه بندی جدید تولید لباس توسط فرانسه

جامه پوش: دولت فرانسه در حال ایجاد یک سیستم رتبه بندی لباس به صورت درجه بندی A تا E است. این سیستم رتبه بندی عوامل محیطی از جمله رد پای کربن در ساخت و حمل لباس، آب مورد نیاز برای تولید لباس، میزان سمی بودن پارچه و رنگ آمیزی و اینکه آیا لباس قابلیت بازیافت دارد را در نظر می گیرد.

بالاترین امتیاز A و لباس با بیشترین آلودگی E درجه می باشد. هدف از این سیستم شناخت مصرف کنندگان از روش و روند تولید لباس است. دولت فرانسه قانونی را به تصویب رسانده که منافع برندها و خرده فروشان را برای از بین بردن محصولات فروخته نشده و برگشتی منع می کند.

فرانسه در تدوین همچین قوانینی همیشه پیشتاز است. قانون ضد زباله وسایل برقی ، محصولات بهداشتی و مواد آرایشی را پوشش می دهد و باید اقداماتی مانند “استفاده مجدد”، “توزیع مجدد” یا “بازیافت” را انجام دهند. این لایحه شامل ۱۳۰ بند بوده و در ۲۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ توسط سنا و مجلس شورای ملی تصویب شده است.

قانون جدید با هدف افزایش مصرف منابع در راستای ارزش تولید ناخالص داخلی به ۳۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ انجام شده است. مقدار غیر سمی زباله در سال ۲۰۲۵ به میزان ۵۰ درصد کاهش می یابد. در سال ۲۰۲۵ ، هدف بازیافت صد درصد پلاستیک است. انتشار گازهای گلخانه ای کاهش می یابد و ۸ میلیون تن از انتشار دی اکسید کربن اضافی می تواند در هر سال با ابتکارات بازیافت پلاستیک جلوگیری شود و به ایجاد ۳۰۰۰۰۰ شغل جدید به مشاغل فعلی افزوده شود.

منبع: TextileFocus

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید