ربات نایک به کمک افزایش عمر کفش‌ها آمد

جامه پوش: شرکت نایک رباتی را ارائه داده است که می‌تواند با پاک کردن و تعمیر کفش‌ها، عمر آنها را افزایش دهد. همه ما ممکن است یک جفت کفش در کمد لباس خود داشته باشیم که با از دست دادن آنها ناراحت می‌شویم.

اکنون، جدیدترین نوآوری نایک (Nike) می تواند به افزایش عمر کفش‌های مورد علاقه شما کمک کند. این غول حوزه مد، از ربات جدیدی به نام B.I.L.L رونمایی کرده که برای تمیز کردن و تعمیر کفش‌ها طراحی شده است.

“مورفی راینهرتز” (Murphy-Reinhertz)، سرپرست این پروژه گفت: موضوع این است که حفظ یک محصول قدیمی، کاملا شخصی است. مردم برای مراقبت از کفش‌های مورد علاقه، تمام تلاش خود را می‌کنند. تعمیر یک محصول، راهی برای افزایش خاطره ما با آن است. اکنون B.I.L.L را به عنوان وسیله‌ای برای انجام دادن این کار می‌بینیم.

ربات B.I.L.L، یک سیستم رباتیک است که از محصولات پاک‌کننده مبتنی بر آب و برچسب‌های پلی‌استر بازیافت‌شده استفاده می‌کند تا زندگی جدیدی را به کفش‌های قدیمی ببخشد. این ربات در حال حاضر می‌تواند عمر کفش های محبوب نایک موسوم به Air Force 1s ، Air Jordan 1s ، Space Hippie 01s و Nike Dunks را افزایش دهد.

مشتریان می‌توانند از این ربات در فروشگاه “شهر نایک لندن” (London Nike Town) بازدید کنند؛ جایی که کفش‌های نایک در دستگاه گذاشته می‌شوند.

این ربات ابتدا یک مدل دیجیتالی سه‌بعدی را از کفش ایجاد می‌کند تا به شناسایی دقیق کفش‌هایی بپردازد که به تمیز کردن رویه، دیواره‌های کناری و زیره نیاز دارند. سپس، B.I.L.L. دست به کار می‌شود و فرآیند تمیز کردن عمیق را به سبک کارواش، با استفاده از محصولات پاک‌کننده، آب و برس‌های چرخشی آغاز می‌کند.


نایک در بیانیه‌ای توضیح داد: خوانش‌های دیجیتالی پیشرفته به B.I.L.L کمک می‌کنند که از دقت رباتیک برای مراقبت از نقاطی استفاده کند که کفش شما بیشتر به آن نیاز دارد.

هنگامی که کفش‌ها زیبا و تمیز شدند، مشتریان می‌توانند برچسب‌هایی را برای ترمیم قسمت‌های ساییده‌شده رویه کفش خود انتخاب کنند. در نهایت، یک آستر جدید و توری‌های ساخته‌شده از مواد بازیافتی به آن اضافه می‌شوند. براساس اعلام نایک، کل این فرآیند حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد و برای خریداران کاملا رایگان است.

راینهرتز گفت: ربات‌ها می‌توانند کارهایی را انجام دهند که انجام دادن آنها با دست دشوار است. وقتی از سیستم رباتیک به عنوان بخشی از فناوری بازیافت استفاده می‌کنیم، می‌خواهیم این خدمات شخصی هم باشند.

این سرویس در سراسر سپتامبر در شهر نایک لندن در دسترس خواهد بود تا این که نایک تصمیم بگیرد آیا آن را در فروشگاه‌های دیگر خود در سراسر جهان عرضه کند یا خیر.

در ادامه بیانیه نایک آمده است: ربات B.I.L.L آزمایشی با یک هدف خاص است. نایک آینده‌ای را تصور می‌کند که در آن، محصولات با هدف استفاده مجدد، بازسازی و کشف به عنوان چیزی جدید ساخته می‌شوند.

منبع: دیلی میل

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید