دلایل حضور در نمایشگاه ایتما میلان

جامه پوش: نمایشگاه ایتما برندی بی همتا در صنعت نساجی جهان است که توسط انجمن های نساجی کشورهای اروپایی یا همان CEMATEX برگزار می شود. ( CEMATEX شامل ۹ عضو است که شامل انجمن ماشین سازان نساجی کشورهای آلمان، ایتالیا، انگلستان، هلند، بلژیک، سوییس، سوئد، اسپانیا و فرانسه است)

بزرگترین رویداد ماشین آلات نساجی جهان

ایتما میلان را می توان بزرگترین رویداد نساجی جهان به شمار آورد که با حضور بیش از ۱۶۰۰ غرفه گذار از بیش از ۴۴ کشور در فضایی بالغ بر ۲۰۰ هزار متر مربع و بیش از ۱۰۰ هزار بازدید کننده برگزار می شود و توسط بیش از ۲۴۰ انجمن، اتحادیه، سازمان، مجله و مطبوعات در سراسر جهان حمایت می شود.

نمایشگاه ماشین الات نساجی ایتما میلان ۲۰۲۳ در تاریخ ۸ لغایت ۱۴ جون ۲۰۲۳ در محل نمایشگاه های میلان برگزار خواهد شد.

حضور پررنگ ایتالیایی ها

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.
نمایشگاه ایتما میلان ۲۰۲۳ توسط یک کشور قدرتمند و تراز اول در ساخت و توسعه ماشین آلات نساجی یعنی ایتالیا برگزار می شود.

در ایتالیا صدها شرکت سازنده ماشین آلات و قطعات نساجی در مقیاس جهانی وجود دارند که بخش زیادی از محصولات آنها صادراتی است. ایتما میلان بهترین فرصت است تا این شرکت ها در خانه خود بتوانند با هزینه بسیار کم آخرین دستاوردها و ماشین آلات جدید خود را در معرض دید بازدیدکنندگان مشتاق از سراسر جهان بگذارند.

آخرین تکنولوژی ها و نواوری ها

یکی از دلایل مهمی که نمایشگاه ایتما تا این اندازه مهم و مورد توجه اهالی صنعت نساجی جهان است وجود روح نوآوری و خلاقیت در این نمایشگاه است. در واقع این یک سنت قدیمی است که شرکت ها باید در‌نمایشگاه ایتما با دستی پر حاضر شوند و حتما در غرفه خود محصولی جدید را به نمایش بگذارند.

به همین دلیل ایتما رویدادی منحصر به فرد است که در آن حضور نوآورانه یک الزام است.

ملاقات همکاران و دوستان قدیمی

نمایشگاه ها و‌رویدادهای نساجی در سراسر جهان محل ملاقات با همکاران و دوستان قدیمی است و چه جایی بهتر از نمایشگاه ایتما و شهر میلان برای ملاقات دوستان قدیمی!

این روزها به قدری درگیری و مشغله کاری برای فعالان صنعت و تولیدکنندگان افزایش پیدا کرده که باید چنین فرصت هایی را مغتنم شمرد و در کنار انجام ملاقاتهای تجاری با دوستان قدیمی هم تجدید دیدار کرد.

پرواز با دوبال: تولید پایدار و دیجیتالی شدن

شاید بتوان گفت مهمترین ترندهای صنعت نساجی در ۴ سال گذشته مرحله دیجیتالی شدن صنعت نساجی و همچنین توجه به تولیدات پایدار، بازیافتی و دوستدار محیط زیست باشند.

موضوعاتی که ایتما برای آنها برنامه های ویژه ای دارد و هم برگزار کنندگان و هم شرکت های تولیدی تمرکز اصلی خود را در توسعه و معرفی راهکارها، محصولات و پروسه های منطبق با این اصول مهم قرار داده اند.

امروزه به قدری اهمیت تولیدات بازیافتی و دوستدار محیط زیست در بین مصرف کنندگان نهایی افزایش یافته که تولیدکنندگان محصولات نساجی و پوشاک که خود را با این اصول اساسی تطبیق نداده اند از بازار رقابت حذف خواهند شد. بنا براین به نظر میرسد ماشین آلات و پروسه های تولیدی منطبق با بازیافت و تولید پایدار در نمایشگاه ایتما ۲۰۲۳ میلان بیشترین سطح توجه را به خود جلب نماید.

نخستین سکوی پرتاب بعد از همه‌گیری کرونا

همه گیری کرونا در یک غافلگیری تمام جهان را درگیر کرد و کشورهای صاحب صنعت نساجی را درگیر مشکلات عمده ای کرد و به دنبال آن فروش ماشین الات نساجی در بسیاری از بازارها نیز با مشکلات عمده ای مواجه شد.

حال با عبور از دوران پاندمی کرونا صنعت نساجی وارد دوران تازه ای می شود و می توان گفت نمایشگاه ماشین آلات نساجی ایتما میلان ۲۰۲۳ اولین رویداد مهم صنعت نساجی پس از دوران کروناست که می تواند یک سکوی پرش برای ماشین سازان نساجی جهان به شمار آید.

شاید بتوان گفت ایتما تنها برند نمایشگاهی در صنعت نساجی جهان است که از پاندمی کرونا در امان بود و طعم تلخ کنسل شدن یا به تعویق افتادن را نچشید. پس از برگزاری موفق ایتما ۲۰۱۹ در بارسلون در اوایل سال ۲۰۲۰ پاندمی آغاز شد و حالا با اتمام پاندمی در سال ۲۰۲۳ مجددا نمایشگاه ایتما را خواهیم دید.

این یک خوش شانسی بزرگ برای اهالی صنعت نساجی و پوشاک جهان است که می توانند دوباره در ایتما حاضر شوند. البته امیدواریم بعد از ایتما میلان با پاندمی جدیدی مواجه نشویم!

لمس واقعی ماشین الات نساجی

این یک واقعیت است که هیچ کدام از نمایشگاه های ماشین آلات نساجی در جهان به اندازه ایتما شما را در حس و حال واقعی ماشین آلات نساجی غرق نمی کند.

در طول سال گذشته تعداد زیادی از نمایشگاه های ماشین آلات نساجی در کشورهای مختلف برگزار شد که بسیاری از ماشین سازان مهم اروپایی در آن شرکت داشتند اما حضور آنها صرفا به یک میز و صندلی در غرفه نماینده محلی خود محدود می شد و ماشین آلات و خطوط تولید واقعی به نمایش گذاشته نشد و حتی شرکت های بزرگ و غول های ماشین سازی دنیا نیز به نمایش بخش کوچکی از ماشین آلات و خطوط تولیدی خود پرداختند.

اما قضیه در نمایشگاه ایتما میلان ۲۰۲۳ به شکل دیگری رقم خواهد خود و تقریبا تمامی شرکت ها حضوری تمام عیار با آخرین خطوط تولیدی و ماشین الات خود خواهند داشت و بهترین فرصت برای فعالان صنعت نساجی در جهان است تا بتوانند آخرین ماشین آلات و نوآوری شرکت ها را از نزدیک ببینند و حتی لمس کنند.

این قضیه برای شرکت های ماشین ساز ایتالیایی به مراتب پررنگ تر خواهد بود چرا که نمایشگاه در خانه آنها برگزار می شود و از نظر لجستیکی، حمل و نصب و نمایش زنده ماشین در نمایشگاه ایتما به مراتب راحت تر هستند و هزینه های کمتری را متحمل می شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید