دبیر جشنواره بین المللی مد و لباس معرفی شد

جامه پوش: همزمان با برگزاری دومین جلسه شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، دکتر سپیده یاقوتی به عنوان دبیر یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر معرفی شد.

سید مجید امامی ـ دبیر شورای فرهنگ عمومی و مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، در دومین جلسه شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر طی حکمی دکتر سپیده یاقوتی را به عنوان دبیر جشنواره معرفی کرد.

در این حکم آمده است: این جشنواره، به مثابه فراگیرترین رویداد تخصصی مد و لباس در ایران می تواند، با درایت و توانمندی شما در برنامه­ریزی ها و نظارت های مستمر، محور تحول آفرینی آینده نگری، بازآفرینی ارزش ­های دینی، ملی و قومی، احیا و توسعه زیبایی شناسی بومی در کشور شود. امید است با اتکاء به فضل الهی، سرکارعالی در تعالی با دبیران بخش های مختلف، مدیران کارگروه ساماندهی مد و لباس و استان ها بتوانید موجب گسترش و تقویت سبک پوشش عفیفانه ـ اسلامی و توسعه هنر ـ صنعت مد و لباس در تولیدات داخلی باشید.

سپیده یاقوتی مدرس دانشگاه، طراح و پژوهشگر حوزه پارچه و لباس، دارای مدرک کارشناسی طراحی پارچه و لباس، کارشناسی ارشد و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه الزهرا(س) است که در کارنامه آموزشی، پژوهشی و اجرائی خود بیش از یک دهه فعالیت مستمر در این حوزه را داراست. کسب رتبه اول کشوری پایان­ نامه­ های بینارشته­ ای(1393)، عضویت در بنیاد ملی نخبگان، چاپ بیش از چهل مقاله علمی در حوزه تخصصی مطالعات عالی هنر و علوم انسانی، تدریس دروس مختلف دانشگاهی نظری و عملی، راهنمایی و مشاوره پایان­ نامه­ های دانشجویی رشته طراحی پارچه و لباس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، برگزاری نشست­ها و کارگاه­های آموزشی تخصصی، همکاری پیوسته با چندین نشریه علمی حوزه هنر و مطالعات بینارشته ­ای تحت عناوین مدیر مسئول، سردبیر، عضو هیئت ­تحریریه، داور مقالات و ویراستار علمی و ادبی از دیگر سوابق ایشان است. او تاکنون در جشنواره­ های متعدد تجربیات مختلفی داشته که از جمله آن­ها می ­توان به دبیر اجرائی نخستین جشنواره و همایش ملی اقتصاد و هنر ایران و دبیر علمی نخستین جشنواره طراحی لباس خلیج فارس اشاره کرد.

لازم به ذکر است، دکتر سید مجید امامی در ادامه جلسه از زحمات و تلاش­ های خانم دکتر صدیقه پاک­ بین به عنوان دبیر چهار دوره جشنواره مد و لباس فجر تقدیر و قدردانی نموده و ایشان را از ستاره ­های عرصه هنر، فرهنگ و طراحی مد و لباس در ایران و مایه افتخارکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست.

گفتنی است در دومین جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره مد و لباس کشور در خصوص فراخوان، پوستر، محتوای تخصصی و زمان برگزاری جشنواره بحث و تصمیم گیری شد.

منبع: iranmode

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید