خانه طراحان پارچه و لباس ایران تشکیل می‌شود

جامه پوش: مراسم تکریم و معارفه دبیران سابق و فعلی کارگروه ساماندهی مد و لباس برگزار شد. شالویی سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای این مراسم گفت: تلاش‌های بسیاری در حوزه مد و لباس در کارگروه انجام و رویدادها و جشنواره‌هایی برگزار شده است اما فعالیت‌های این حوزه به جشنواره محدود نیست. در کارگروه ساماندهی مد و لباس تحول و نگاه علمی مورد توجه است و ضرورت دارد تعامل با تشکل‌ها و اصناف و نهادهای مرتبط و انگیزه‌های استان‌ها برای برنامه‌ریزی و فعالیت در این حوزه تقویت شود.

وی افزود: باید تلاش شود تا با ساماندهی فرهنگی هنری طراحان پارچه و لباس در قالب حمایت از ساختار مناسب، خانه طراحان پارچه و لباس ایران شکل گیرد.

در ادامه مراسم مریم پورشهابی گفت: در این دوره تلاش شد با همکاری و تعامل با تشکل‌ها و اصناف و همچنین استان‌ها برنامه‌های حوزه مد و لباس در حیطه وظایف کارگروه به شکل مناسب انجام شود و از تعامل و همکاری آنها و همکاران انجمن قدردانی می‌کنم.

عزت‌اللهی‌نژاد هم در سخنانی کوتاه با اشاره به فعالیت در حوزه زیبایی‌شناسی بومی افزود: در این بخش بر مبحث خودتزئینی تمرکز دارم که چندان به آن توجه نشده است. هیچ کاری به نحو مطلوب انجام نمی‌شود مگر با همکاری و عشق به وطن و امیدوارم تمام سرزمین ایران در حوزه پوشش نقش داشته باشد. این ظرفیتی است که باعث شده ایران هزاران سال سربلند خود را از دیگر جوامع متمایز کند و امیدوارم با همکاری گامی کوچک برای این سرزمین بزرگ برداریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید