خانم‌ها با کفش‌ پاشنه‌ بلند هوشمندتر هستند

جامه پوش: محققان آمریکایی دریافته‌اند فعالیت‌هایی که بر تعادل تمرکز دارد، مانند پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند، به خانم‌ها کمک می‌کند هوشمندانه‌تر فکر کنند.

تحقیقات محققان دانشگاه بریگام یانگ نشان می‌‌دهد که پوشیدن کفش پاشنه بلند که باعث شود زنان به فکر حفظ تعادل خود باشند، به آنها کمک می‌کند تا هوشمندانه‌تر خرید کنند و همین موضوع توجه طراحان لباس و برندها را به خود جلب کرده است.

آزمایشی که توسط تیم تحقیقاتی انجام، شد نشان داد شرکت‌کنندگانی که روی تعادل تمرکز داشتند، بیشتر تمایل داشتند که یک تلویزیون ۴۲ اینچی با قیمت ۴۵۰ دلار را به جای یک یک تلویزیون ۳۲ اینچی با قیمت ۳۰۰ دلار یا یک تلویزیون ۵۰ اینچی با قیمت ۶۵۰ دلار انتخاب کنند؛ این بدان معنی است که انتخاب آنها هوشمندانه‌تر بوده است.

محققان گفته‌اند: با توجه به اینکه مردان نمی‌توانند کفش‌‌های پاشنه‌بلند بپوشند در نتیجه آنها می توانند فعالیت‌های دیگری انجام دهند که باعث شود بر روی تعادل خود تمرکز کنند. برای مثال انجام تمرین یوگا قبل از رفتن به بازار.

اما صرف‌نظر از نتایج مطالعه انجام شده، پزشکان در مورد مشکلاتی که ممکن است در اثر پوشیدن کفش پاشنه بلند ایجاد شود نیز هشدار داده‌اند. مشکلاتی مانند ناراحتی و درد در پاها و کمر. آنها توصیه می‌کنند که خانم‌ها میزان استفاده از کفش پاشنه بلند را به حداقل برسانند و تنها در مناسبت‌های خاص از کفش پاشنه‌بلند استفاده کنند.

منبع: tanja24

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید