حال و هوای بازار در شب عید؛ کساد!

جامه پوش: عضو هیئت‌مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران گفت: شبکه پنهان و غیرقانونی توزیع اعم از بساط گستری، مزون‌های خانگی و فروش زیرزمینی بازار پوشاک را در اختیار گرفته و به آن لطمه میزند.

مجید افتخاری در خصوص وضعیت تولید پوشاک و واردات پوشاک قاچاق به کشور، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی بازار پوشاک از وضعیت مناسبی برخوردار نیست به طوری که در بخش عمده فروشی پوشاک با رکود مواجه هستیم همچنین در خرده فروشی نیز رونقی مشاهده نمی‌شود.

وی افزود: وزارت صمت به کمک اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران طرحی تحت عنوان خرید شفاف مطرح کرده است که در این طرح جشنواره خرید لباس خوب و مناسب همچنین جشنواره نوروزی اتاق ایران در راستای تحریک تقاضا مردم در نظر گرفته شده است. عضو هیئت‌مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران عنوان کرد: در حال حاضر ۲۵۰ فروشگاه در طرح خرید شفاف مشارکت می‌کنند.

وی بیان کرد: در حال حاضر بساط گستری اصناف را آزار می‌دهد پدیده دستفروشی تبدیل به بساط گستری شده است و تمام مراکز اصلی شهر و خیابان‌های مملو از جمعیت، تبدیل به بساط گستری شده به طوری که کالا‌های قاچاق و غیر استاندارد بدون نظارت به فروش می‌رسد.

افتخاری اظهار کرد: بنابراین شبکه پنهان و غیرقانونی توزیع پوشاک اعم از بساط گستری، مزون‌های خانگی و فروش زیرزمینی بازار پوشاک را در اختیار گرفته و به اصناف لطمه میزند.

عضو هیئت‌مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران خاطر نشان کرد: امسال قاچاق متداوم و گسترده‌ای را شاهد بوده ایم به طوری که قاچاق بنگلادشی گسترش پیدا کرده و در روز‌های پایانی سال قاچاق دیگری نیز با عنوان قاچاق مسافری رونق داشته است به طوری که حجم گسترده‌ای از پوشاک قاچاق را از ترکیه خریداری کرده و به صورت مسافری وارد کشور می‌کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید