جلسه متشرک تولید کنندگان پوشاک و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد

جامه پوش: جلسه بازتاب نخستین نمایشگاه زنجیره ارزش پوشاک تهران مدکس با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اتحادیه پوشاک برگزار شد.

محمد مهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش؛ تحقیقات و فناوری مجلس، در راستای راهکارهای حل مشکلات پوشاک بیان داشت: حمایت از تولید ملی پوشاک به دلیل ماهیت اشتغالزا و ظرفیت‌های چشمگیر کارآفرین آن از جمله دغدغه های مهم نمایندگان خانه ملت است و باید با تامین مواد اولیه لازم برای تولید و با قیمت با ثبات و به صرفه؛ جلوگیری از واردات؛ توسعه آموزش های مهارتی و فنی حرفه‌ای پیشرفته در زنجیره تولید و توسعه نام و نشان ملی و برند فاخر ایران اسلامی در بازارهای صادراتی و بین الملل پوشاک از این صنعت و تولید ملی کشور حمایت همه جانبه نمود و با توجه به مشکلات ناشی از نوسانات ارزی و رکود ناشی از ویروس کرونا دولت و مجلس به این بخش توجه و کمک‌های حمایتی بیشتری نمود.

در همین رابطه بخوانید:

ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک ضمن قدردانی از حمایت‌های همیشگی دولت از فعالان صنفی پوشاک، استمرار برگزاری نمایشگاه تهران مدکس را راهی در جهت رونق این صنف دانست. همچنین کمبود مواد اولیه را به عنوان یکی از مشکلات مهم این صنف یادآور شد و گفت: اگر فکری برای تأمین مواد اولیه پوشاک با قیمت مناسب نشود، قطعاً برای پوشاک شب عید با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

اعضا هیأت امنا بازار و فعالان از نمایندگان مجلس خواستار شدند که هرچه زودتر نظارت بر عملکرد نظام توزیع کالاهای نساجی و مواد اولیه تولید پوشاک افزایش یابد و یک ساز و کار دقیق و هوشمندانه برای عدالت در توزیع و قیمت گذاری با حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی و نهادهای نظارتی کشور صورت پذیرد تا شاهد جهش تولید و رفع موانع تولیدکنندگان پوشاک باشیم.

در این نشست محمد مهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش؛ تحقیقات و فناوری مجلس، عفت شریعتی کوهبنانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، فرهاد طهماسبی دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ابراهیم درستی مشاور و نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران، ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک، اعضاء هیأت امنا بازار تهران و تولیدکنندگان حضور داشتند

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید