جشنواره چارقد در 4 استان برگزار می‌شود

جامه پوش: جشنواره منطقه‌ای مد و لباس اسلامی ایرانی “چارقد” در خراسان جنوبی و ۴ استان دیگر برگزار می‌شود.

سیدعلی زمزم، در جمع خبرنگاران از برگزاری جشنواره منطقه‌ای مد و لباس اسلامی ایرانی “چارقد” با حضور استان‌های خراسان جنوبی، رضوی، شمالی، یزد و کرمان خبر داد.

وی گفت: این جشنواره با هدف ترویج و تعمیق الگوهای عفاف و حجاب در سطح جامعه و ارتقای فرهنگ مصرف کالای ایرانی و ترویج نقش‌های ایرانی اسلامی متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه برنامه ریزی شده است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: ایجاد فضای مناسب برای انتقال و تبادل دانش رسمی و بومی در حوزه مد و لباس منطقه، ترغیب و تشویق هنرمندان و دانشجویان به خلق تصاویر زیبا بر روی لباس‌های سنتـی و مدرنیته منطقه و توسعه فضای تعامل و همکاری در بین دست‌اندرکاران و فعالان حوزه مد و لباس منطقه از دیگر اهداف این جشنواره است.

زمزم افزود: جشنواره در سه بخش طراحی لباس اجتماع شامل طراحی مانتوی اجتماع، پوشش‌های جدید اجتماع (غیر از مانتو)، طراحی لباس مفهومی با موضوع آزاد و بخش دانشگاهی در دو محور مقالات و پایان نامه‌های دانشجویی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام متقاضیان باید با مراجعه به سایت جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی به آدرس www.jdkhj.ir و یا سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به نشانی www.khj.farhang.gov.ir نسبت به دریافت فراخوان و تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند، گفت: فرم مذکور به همراه آثار به آدرس پست الکترونیکی دبیرخانه جشنواره به نشانی honari-khj@farhangmail.ir ارسال شود.

وی با اشاره به اینکه هر طراح می‌تواند حداکثر با ۵ اثر، در جشنواره شرکت کند، افزود: برای کلیه شرکت کنندگانی که آثارشان به مرحله نمایشگاهی راه یابد گواهی شرکت در جشنواره تعلق خواهد گرفت.

زمزم، آخرین مهلت دریافت آثار را ۱۵ آبان ۱۴۰۰ اعلام کرد و ادامه داد: نتایج این بخش از طریق سایت جشنواره به نشانی:www.jdkhj.ir و سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به آدرس www.khj.farhang.gov.ir اطلاع‌رسانی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه زمان اختتامیه و اعلام نتایج، ۱۳ آذر ۱۴۰۰ تعیین شده است، یادآور شد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با ۴-۳۲۳۲۳۳۹۳-۰۵۶ داخلی ۱۲۵ تماس گرفته و برای مشاهده متن کامل فراخوان جشنواره به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی مراجعه کنند.

منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید