ثبات مشاغل خانگی با حمایت‌های دولت میسر است

جامه پوش: طرح توسعه مشاغل خانگی طرح مطلوبی است و باید برای ثبات بخش اشتغال از طریق کارفرما و یا حمایت‌های دولتی برنامه ریزی شود.

سیده آمنه صادقی، یکی از پیشران‌های موفق دوره‌های چادرشب بافی گفت: دوره‌های آموزشی چادرشب بافی، کیف دوزی با چادرشب و تکه دوزی و تولید لباس از چادرشب برای متقاضیانی از قاسم آباد سفلی، قاسم آباد علیا، ملک میان و چابکسر در حال برگزاری است.

این کارآفرین موفق، با بیان اینکه استقبال برای حضور در دوره های تکمیلی آموزشی بسیار زیاد و قابل قبول بوده است، عنوان کرد: پس از اتمام دوره آموزشی در صورت تمایل متقاضیان می توانیم آنها را به واحدهای تولیدی معرفی کنیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بانوانی که به هر دلیل نمی‌توانند در کارگاه های تولیدی حضور داشته باشند، اما تمایل دارند به کار خود ادامه دهند، ما دستگاه آماده شده را به خانه آنها می‌بریم و پس از اتمام کار را به کارگاه تحویل می‌دهند.

منوره حسن زاده، یکی دیگر از پیشران چادرشب در قاسم آباد سفلی نیز عنوان کرد: وظیفه پیشران چادرشب بافی آموزش ١٦ ساعته به چادرشب بافانی است که قرار است به عنوان بافنده ماهر در آینده در تولیدی‌ها مشغول به فعالیت شوند.

وی ادامه داد: عده‌ای از متفاضیان رشته چادرشب بافی در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شمار کسانی هستند که خود آموزش را از مادر یا اطرافیان فرا گرفته‌اند، اما آموزش آنها اصولی و براساس چارچوب نیست و با شرکت در این دوره‌ها، اشکال و ایرادات موجود در کار آنها برای تسریع در کار و فراگیری بافت چادرشب در میزان انبوه، رفع می‌شود.

لازم به ذکر است، قالیبافی، حصیربافی، چادرشب بافی، خیاطی، عروسک بافی، رشتی دوزی و… از جمله رشته هایی است که در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی گیلان با همکاری پیشرانان موفق به متقاضیان ارائه می‌شود.

منبع:ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید