تولید کفش هوشمند دوومیدانی‌ در ایران

جامه پوش: به همت جوان اردبیلی که فناور و طراح کفش‌های ورزشی است، کفش هوشمند و میخی دوومیدانی‌کاران تولید شد.

با توجه به اینکه اغلب ورزشکاران رشته دوومیدانی در مراحل ورزش حرفه‌ای دچار آسیب‌های جدی از ناحیه پا و کمر می‌شدند با تولید این کفش تلاش خواهد شد تا جلوی آسیب‌ها و دغدغه‌های ورزشکاران این رشته گرفته شود.

احسان فخری فناور و طراح کفش ورزشی گفت: ضرباتی که به کف پا وارد می‌شد، آسیب‌های جدی را برای این دوندگان به همراه داشت که با همکاری تیم پژوهشی سعی کردیم کفش میخی هوشمند رشته دوومیدانی را برای اولین بار در کشور تولید کنیم که مشابه خارجی آن اغلب گران ‌قیمت و وارداتی است.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: مراحل تولید کفش و ثبت اختراع با همکاری فدراسیون دوومیدانی کشور انجام شده و با تأییدیه دانشگاه علوم پزشکی و همچنین مراکز علمی و تخصصی آلمانی و انگلیسی سعی و تلاشمان بر این است تا تولید این کفش را در ماه‌های آینده به شکل انبوه انجام دهیم.

این جوان ۲۶ ساله دانش‌آموخته رشته تربیت‌ بدنی بیومکانیک افزود: بنده به همراه دوستان ۶۰ درصد راه را در تولید فناوری‌های جدید در این حوزه طی کردیم که در این مدت از همراهی و پشتیبانی پارک علم و فناوری استان اردبیل نیز بهره‌مند شده و از تجربیات سایر کشورها نیز استفاده کردیم.

فخری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تولید این نوع کفش در انحصار چند شرکت و برند خاص در دنیاست، امیدواریم با اخذ مجوز فدراسیون جهانی دوومیدانی در کوتاهترین زمان بتوانیم کفش تولیدی خود را در داخل و حتی خارج از کشور عرضه کرده و دوومیدانی‌کاران از این کفش در فعالیت‌های ورزشی خود استفاده کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید