تولید نخ پلی استر از مواد بازیافتی

جامه پوش: شرکت ایتالیایی ام آی سی یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع نخ در اروپاست. این شرکت که در ایتالیا قرار دارد طیف وسیعی از ۶۰ نوع نخ مختلف در ۴۵۰ طیف رنگی را به بازار عرضه می کند و توانسته است نخ پلی استر را با استفاده از مواد بسته بندی و بازیافتی تولید کند.

این شرکت به تازگی گزارشی از روند تولیدات دوستدار محیط زیست خود منتشر کرده است طبق اعلام مدیران این شرکت ایتالیایی امروزه اهمیت بحث بازیافت تولید محصولات پایدار و سبز و دوستدار محیط زیست دیگر یک انتخاب برای واحدهای صنعتی نیست بلکه یک ضرورت بدل شده است و شرکت های تجاری و تولیدی در زنجیره تولید و تامین این بحث را جزو اولویت های اولیه خود قرار می‌دهند.

این شرکت سرمایه گذاری های هنگفتی را در سالهای اخیر بر روی تحقیق و توسعه بر روی پارچه های نوآورانه داشته تا بتواند خود را در این بخش به روز نگاه دارد.

این شرکت بیش از ۱۰۰ سال در صنعت نساجی ایتالیا و اروپا قدمت دارد یکی از مهمترین تولید کنندگان انواع نخ در اروپا به ویژه بخش صنعت فشن و مد و پوشاک است این شرکت در سال ۲۰۱۷ با نوسازی جدید خط تولید خود توانست ۵۰ درصد مصرف آب و ۳۵ درصد مصرف انرژی خود در بخش رنگرزی را کاهش دهد.

همچنین با نصب واحد پالایش و تصفیه پساب توانسته است نزدیک به ۹۹ درصد از مواد خطرناک پسابهای کارخانه خود را تسویه و آب پاک و تصویب شده را دوباره به چرخه تولید بازگرداند.

تولید نخ پلی استر از مواد بازیافتیاز دیگر اقدامات این شرکت نصب پنل های خورشیدی فتوولتائیک بر روی سقف شرکت که به طور مداوم نوسازی می شوند و توانستند در ۱۵ سال گذشته بخش مهمی از انرژی برق مصرفی کارخانه را تامین کنند این کار در ۱۵ سال گذشته از ورود حدود ۸۶۰ تن دی اکسید کربن به اتمسفر زمین جلوگیری کرده و معادل کاشت ۲۲۰۰ قطعه درخت است.

یکی دیگر از اقدامات این شرکت تولیدی نخ پلی استر ۱۰۰ درصد بازیافتی با استفاده از مواد بسته بندی و بازیافتی است که در این خط از سیستم جی آر اس global recycle standard سود می برد محصولات تولیدی بازیافتی دارای نشان grs استاندارد از طرف موسسه ICEA این موسسه روند تولید محصولات بازیافتی را به دقت در کل خط تولید از ابتدا تا انتها کنترل و گواهی می کند.

منبع: micspa

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید