تولید روزانه ۶۰ تن نخ پنبه در مازندران

جامه پوش: دبیر انجمن صنعت نساجی و پوشاک استان از فعالیت ۱۱۵ کارخانه نساجی پوشاک در مازندران خبر داد و گفت: روزانه ۶۰ تن نخ پنبه در مازندران تولید می‌شود.

ایمان اکبرتبار در مراسم نخستین رویداد نوآوری صنایع خلاق مد و پوشاک مازندران که با همکاری جهاد دانشگاهی مازندران، موسسه مد و لباس آیکان و دانشکده فنی‌وحرفه ای دختران بابل در این دانشکده برگزار شد، اظهار کرد:  تولید مازندران ۱.۵ برابر افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: گام دوم ما در ادامه این برنامه در حوزه پوشاک برگزاری نمایشگاه پوشاک در آمل است تا دانشجویان بتوانند دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند تا به تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران حاضر در نمایشگاه فروخته شود و به این وسیله در حوزه کسب و کار مهارت کسب کنند.

دبیر انجمن صنعت نساجی و پوشاک مازندران خاطرنشان کرد: آشنایی با استارت‌آپ، به شرکت کنندگان این جلسه کمک می‌کند تا با نگاه نوین با صنعت پوشاک آشنا شوند و از فعالیت سنتی به سمت صنعتی گام بردارند.

اکبرتبار با اعلام اینکه مازندران در حوزه رنگرزی و چاپ دچار محدودیت و مشکل است، یادآور شد: انجمن نساجی پوشاک مازندران ۱۱۵ کارخانه نساجی پوشاک تحت پوشش دارد که از این تعداد ۲۰ شرکت پوشاک و ۲ شرکت چرم است.

استاد دانشکده فنی‌وحرفه‌ای دختران بابل خاطرنشان کرد: در حوزه پارچه بافی و لباس پیراهنی حرف دوم را در کشور می‌زنیم ضمن اینکه در حوزه تولید شال و روسری هم موفق بودیم.

دبیر انجمن نساجی و پوشاک مازندران در پایان خاطرنشان کرد: در این رویداد ۵۰ نفر متشکل از ۹ تیم شرکت کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید