تمدید مهلت ارسال آثار به جایزه بین‌المللی”ساختن فردا”

جامه پوش: مهلت ارسال آثار به پنجمین جایزه بین‌المللی صنایع‌ دستی که تا پیش‌ازاین تا 23 مهرماه اعلام‌ شده بود، 15 روز دیگر تمدید شد و بر این اساس، علاقه‌مندان در تمامی حوزه‌های مرتبط با صنایع‌دستی تا هشتم آبان ماه فرصت دارند تا آثار خود را با موضوع «ساختن فردا» به این رویداد ارسال کنند، موضوع امسال این جشنواره با نام اختصاری ICA «ساختن فردا» است.

در اطلاعیه اداره کل آموزش و ترویج صنایع‌دستی وزارت میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مرتبط با تمدید مهلت ارسال اثر آمده است: «در طول بیماری همه‌گیر کرونا، حوزه صنایع‌دستی دوران سختی را پشت سر گذاشته است. آسیب‌های ناشی از این بیماری در دو سال گذشته تأثیری منفی بر درآمد میلیون‌ها خانوار و هنرمند مشغول در این حوزه گذاشته است. با کم شدن درآمد هنرمندان این حوزه، بسیاری از آن‌ها مشاغل مرتبط با صنایع‌دستی و هنرهای سنتی را رها کرده و به کارگری و سایر مشاغل نامرتبط روی آورده‌اند. آن‌ها در حال تغییر حرفه‌های خود هستند و به‌این‌ترتیب نسل‌های بعدی آن‌ها نیز مهاجرت به مناطق جدیدتر را آغاز کرده و این امر آسیب‌های زیادی به صنایع‌دستی جهانی وارد خواهد آورد.

بنابراین، Craft Village through India Craft Week در حال حاضر درآمد کافی برای هزاران صنعتگر و خانواده‌های آن‌ها ایجاد و به آن‌ها در این بحران کمک کرده است و هدف آن به رسمیت شناخته شدن این هنرها از سوی مردم و جامعه از طریق اهدای جوایز بین‌المللی در رشته صنایع‌دستی است.

امسال قرار است پنجمین دوره جایزه بین‌المللی صنایع‌دستی در بخش‌های اصلی زیر برگزار شود:

  • هنرمند سال صنایع‌دستی: ویژه تمامی هنرمندان صنایع‌دستی و هنر صنعتگران
  • طراح سال صنایع‌دستی باسابقه و تازه‌کار: طراح باسابقه باید دارای حداقل ۱۰ سال سابقه فعالیت و طراح تازه‌کار دارای حداقل سه سال سابقه مرتبط باشد.
  • برند سال صنایع‌دستی: ویژه برند یا شرکتی که پنج سال از ثبت یا احداث آن گذشته باشد و صرفاً در بخش صنایع‌دستی فعالیت کند.
  • استادکار سال صنایع‌دستی: ویژه برندگان جوایز ملی و بین‌المللی با حداقل ۲۰ سال تجربه در بخش صنایع‌دستی
  • مؤسسه/آکادمی سال صنایع‌دستی: ویژه مؤسسات، مدرسه‌ها و دانشگاه‌های ملی و حداقل دارای ۱۰ سال سابقه در زمینه ارائه برنامه‌ها و دوره‌هایی در حوزه صنایع‌دستی و یا طراحی صنایع‌دستی
  • شخص مهم سال: مخصوص اشخاصی که به‌صورت فردی در توسعه بخش صنایع‌دستی فعال هستند.
  • برندگان جوایز ملی و بین‌المللی: هنرمندانی با حداقل ۱۰ سال تجربه در بخش صنایع‌دستی و نیز با سابقه مهارت در توسعه همه‌جانبه صنایع‌دستی
  • روستای سال صنایع‌دستی

رویداد جوایز بین‌المللی صنایع‌دستی ICA ادای احترام به صنایع‌دستی، صنعتگران، طراحان، افراد، مؤسسات، شوراها، روستاهای صنایع‌دستی و سازمان‌های‌ ذی‌ربط به دلیل مشارکت برجسته آن‌ها در بخش صنایع‌دستی است.»

طبق اطلاعیه اداره کل آموزش و ترویج صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد از ارسال اصل اثر و نیز پرداخت هرگونه حق مشارکت معاف هستند. لذا از هنرمندان محترم دعوت می‌شود در اسرع وقت تصاویر باکیفیت اثر خود را به همراه فرم پرشده‌ ثبت‌نام به نشانی اینترنتی siddharth@indiacraftweek.com به‌صورت فایل پی‌دی‌اف ارسال کنند. آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ اکتبر ۲۰۲۱، برابر با ۸ آبان ۱۴۰۰، تعیین شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد به وب‌سایت رسمی این جایزه به نشانی internationalcraftawards.org مراجعه کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید