تقویت استارتاپ‌های مدولباس با جشنواره لباس آینده

جامه پوش: جشنواره مد و لباس ایرانی با بهره‌گیری از تجربیات و دانش صاحب‌نظران عرصه مد و لباس و با پیروی از الگوهای ایرانی اسلامی تلاش دارد تا مقوله مهم مد و لباس را به دور از الگوهای غربی و برمبنای رویکرد ایرانی اسلامی به جامعه عرضه کند.

بهنام محمدی عضو هیئت داوران این جشنواره درباره رویکرد کلی جشنواره و ملاک‌های داوری و استفاده از عبارت «آینده» در عنوان این جشنواره گفت: آینده عاملی ناشناخته است که انسان همیشه به دنبال کشف آن بوده و با ابزاری چون پیش‌بینی گریزی به این ناشناخته می‌زند. با این حال، با توجه به نیاز بشر امروز، آینده سراسر آغشته به فناوری و پیشرفت روزافزون است تا دنیای بهتری را برای انسان رقم زند.

محمدی در تعریف لباس آینده گفت: لباسی است در جهت رفع نیاز بشر با نگاه نو به طراحی و ساخت لباس با توجه به حفظ محیط‌زیست برای بقایی ماندگار در عرصه پوشاک.

عضو هیئت داوران جشنواره مد و لباس ایرانی گفت: حداقل تاثیر این رویداد خلق ایده‌هایی نوظهور در طراحان لباس و آغاز استارتاپ‌هایی در این حوزه است.

عضو هیئت داوران جشنواره مد و لباس ایرانی درباره تاثیر برگزاری این جشنواره بر صنعت مد و لباس کشور گفت: حداقل تاثیر این رویداد خلق ایده‌هایی نوظهور در طراحان لباس و آغاز استارتاپ‌هایی در حوزه طراحی لباس و مد و تولید لباس‌هایی متناسب با علم و تکنولوژی روز خواهد بود.

وی ضمن اشاره به ملاک‌های طرح خوب که می‌تواند در این جشنواره حائز رتبه شود، گفت: طرح خوب باید دارای امکان گسترش ایده در سطحی بالاتر را داشته باشد و فضای بازتری را پیش‌روی فعالان این حوزه قرار دهد.

جشنواره مد و لباس ایرانی با انتشار فراخوان از علاقه‌مندان و صاحب‌نظران این عرصه دعوت کرد تا طرح‌ها و آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

جشنواره مد و لباس ایرانی با مشارکت مدیریت فرهنگی هنری منطقه 6 (فرهنگسرای سرو)، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو (بنیاد آموزش فناوری نانو)، کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک برگزار می‌شود.

منبع:برنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید