تقاضای بازار روسیه برای کیف و کفش ایرانی

جامه پوش: سفیر ایران در روسیه با بیان اینکه شرکت‌های روسی خواستار خرید کالا‌های ایرانی هستند، گفت: شناخت تجار ایرانی به بازار این کشور و ظرفیت‌های آن کم است، در حالی که مصالح ساختمانی، محصولات دریایی، لبنیات، پوست، خرما، خشکبار، چرم، لباس، کیف و کفش از کالا‌هایی است که درخواست فراوانی برای آن در روسیه وجود دارد.

کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه با بیان اینکه شرکت‌های روسی خواستار خرید کالا‌های ایرانی هستند، گفت: با توجه به اینکه اراده دو کشور بر گسترش روابط اقتصادی قرار گرفته است، توسعه تجارت دو کشور یک فرصت طلایی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در گذشته اراده دو کشور بر پایه گسترش روابط قرار نداشت، اظهار داشت: جاده‌ها، گذرگاه‌ها، مسیر‌های ریلی و دریایی نشان می‌دهد اقدامی در راستای توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و روسیه انجام نشده است.

جلالی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد تجارت روسیه با اروپا انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: این میزان از حجم تجاری به طور مستقیم کاهش پیدا کرده است و به همین دلیل با توجه به اراده مقامات دو کشور برای گسترش روابط در طلایی‌ترین دوران قرار گرفته‌ایم که تجار باید از آن استفاده کنند.

سفیر ایران در روسیه با تاکید بر اینکه برنامه‌های توسعه‌ای ریلی و جاده‌ای طرح‌ریزی شده، تصریح کرد: در دیدار‌های روز گذشته روسای جمهور دو کشور بر فعال شدن کریدور‌ها تاکید بسیاری شد که نشان می‌دهد آینده روابط مسیر خوبی را طی می‌کند.

سفیر ایران در روسیه با بیان اینکه شرکت‌های روسی خواستار خرید کالا‌های ایرانی هستند، گفت: شناخت تجار ایرانی به بازار این کشور و ظرفیت‌های آن کم است، در حالی که مصالح ساختمانی، محصولات دریایی، لبنیات، پوست، خرما، خشکبار، چرم، لباس، کیف و کفش از کالا‌هایی است که درخواست فراوانی برای آن در روسیه وجود دارد.

وی با بیان اینکه در هر بخشی صادرات چند صد میلیون دلاری تجارت ایران را متحول می‌کند، خاطرنشان کرد: دولت‌ها تلاش خود را برای گسترش روابط انجام می‌دهند و در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های ترانزیت، تسهیل شرایط پولی و بانکی و موافقت‌های گمرکی هستند.

جلالی با بیان اینکه روسیه بازار بزرگی است که تجار باید با مطالعه وارد آن شوند، تصریح کرد: ایران و روسیه دو کشور بزرگ همسایه هستیم که امروز بهترین فرصت برای اقتصاد هر دو ایجاد شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید