تفاوت بین پارچه جین و دنیم چیست؟

جامه پوش: اگر از کسی بخواهید که بین جین و دنیم تفاوت قائل شود؛ احتمالاً قادر به پاسخگویی نیست. در برخی از نقاط جهان از کلمه «دنیم (Denim)» به جای واژه «جین (Jeans)» استفاده می شود؛ به گونه ای که مردم از جین به جای دنیم استفاده می کنند. اما حقیقت این است که جین و دنیم دو چیز متفاوت هستند که با یکدیگر ارتباط دارند. در واقع تفاوت های فاحشی بین آنها وجود دارد. ما در این مقاله سعی کرده ایم تا برای رفع سردرگمی در این زمینه به تفاوت های اصلی بین جین و دنیم بپردازیم.

جین چیست؟
جین نوعی لباس است که امروزه معمولاً توسط همه همه سنین مورد استفاده قرار می گیرد. لباس های جین نخستین بار توسط شرکت Levi Strauss به عنوان شلوارهای نخی پرچ شده مسی، در نیمه دوم قرن نوزدهم به بازار عرضه شدند. امروزه لباس های جین به دلیل راحتی در هنگام پوشش نزد مردم بسیار محبوب هستند.

بیشتر بخوانید:

جین شامل طیف وسیعی از انواع مختلف لباس هاست که ممکن است در هر شرایطی توسط مردم مورد استفاده قرار گیرند. امروزه دانش آموزان نمی توانند بدون شلوارهای 5 جیپ زندگی کنند؛ زیرا دیده شده که کمد لباس آنها پر از انواع مختلف شلوار جین برای مناسبت های مختلف است. رنگ آبی لباس های جین جزء هویت منحصر به فرد این لباس ها محسوب می شود؛ اگر چه امروزه لباس های جین با رنگ های مختلف نیز تولید می شوند.

  • مزایای اصلی استفاده از لباس های جین
  • بدون هیچگونه اعمال فشاری می توان آنها را پوشید،
  • لباس های جین مانند سایر لباس ها نیاز به شستشوی مکرر ندارند،
  • لباس های جین همیشه مد هستند،
  • لباس های جین بسیار بادوامند.

دنیم چیست؟
دنیم نوعی پارچه است که معمولاً ۱۰۰% پنبه ای بوده و دارای بافتی جناغی یا جناغی کشی است. دنیم یک نوع پارچه بافته شده است که حاوی نخ های تار پنبه ای آبی رنگ و نخ های پود پنبه ای سفید رنگ است؛ به همین دلیل یک پارچه جناغی سنگین با خطوط موازی مورب به حساب می آید. پارچه دنیم در سراسر جهان برای تولید شلوار جین، کت، پیراهن، کیف، کیف پول و بسیاری از اکسسوری های مورد نیاز خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت های بین جین و دنیم

شماره دنیم جین
۱ دنیم نوعی پارچه است که معمولاً ۱۰۰% پنبه ای بوده و دارای بافتی جناغی یا جناغی کشی است جین نوعی لباس است که با استفاده از پارچه دنیم ساخته می شود.
۲ دنیم پارچه ای شیک است که به وسیله آن می توان انواع مختلف لباس را تولید کرد. جین فقط یک مدل خاص لباس است.
۳ دنیم را می توان به عنوان کت، دامن، شلوار، شلوارک و غیره تعریف کرد. جین خاصتاً به عنوان شلوار دنیم تعریف می شود.
۴ از پارچه دنیم نه تنها برای ساخت شلوار، بلکه برای ساخت کت، دامن، شلوارک و غیره نیز استفاده می گردد. جین یک نوع لباس است که از طریق پارچه دنیم تولید می شود.
۵ تمام دنیم ها، جین نیستند. تمام جین ها، دنیم هستند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید