تحریم ایران در نمایشگاه هیم تکستایل

جامه پوش: به دنبال کشمکش های سیاسی موجود بین ایران و کشورهای غربی بر سر مسایل گوناگون ، امسال دامنه پیامدهای آن بسیار گسترده تر شد و علاوه بر صدور بسیار سخت ویزا برای ایرانی ها توسط دولت آلمان امسال نمایشگاه هیم تکستایل فرانکفورت نیز از پذیرش غرفه گذاران ایرانی خودداری کرد و مشکلات زیادی برای غرفه گذاران ایرانی ایجاد کرد.

مدیریت شرکت دروازه تجارت فراسو نماینده شرکت نمایشگاه های فرانکفورت در ایران گفت: متاسفانه امسال نمی توانیم به صورت مستقیم شرکت های ایرانی را در نمایشگاه ثبت نام کنیم و تنها شرکتهایی که در سایر کشورها دارای دفاتر هستند می توانند از کشور دوم برای حضور در نمایشگاه ثبت نام کنند. این موضوع مشکلات زیادی را برای ما و علاقمندان به حضور در نمایشگاه به وجود آورده است.

لازم به ذکر است نمایشگاه منسوجات خانگی فرانکفورت بزرگترین و معتبرترین نمایشگاه تجاری در بخش منسوجات خانگی و کالای خواب است که هر ساله در ماه ژانویه و در محل برگزاری نمایشگاه های شهر فرانکفورت برگزار می شود.

همچنین باید گفت تحریم شرکت های ایرانی در سال جاری به هیچ وجه تاثیری بر این رویداد بزرگ ندارد چرا که در بهترین حالت غرفه گذاران ایرانی این نمایشگاه از تعداد انگشتان یک دست هم فراتر نمی رود و در واقع هیچ ضرری متوجه شرکت برگزار کننده نمی شود و بیشتر این شرکت های ایرانی علاقمند هستند که فرصت حضور در این رویداد را از دست خواهند داد.

باید منتظر ماند و دید دامنه تحریم های کشورهای اروپایی برای ایران و شرکت های ایرانی تا کجا افزایش خواهد یافت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید