تاکید رئیس کارگروه مد و لباس بر راه‌اندازی خانه‌های مد و بانک مد

جامه پوش: نشست فعالان حوزه مد و لباس با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و رئیس کارگروه مد و لباس، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان و جمعی از فعالان این حوزه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار شد.

سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و رئیس کارگروه مد و لباس در این نشست، نقش کارگروه مد و لباس را بسیار مهم دانست و گفت: دلیل اینکه کارگروه تاکنون به اهداف خود نرسیده است این است که قرار بر این نبوده این کارگروه شاخص‌های زیست عفیفانه را در کشور ارتقاء دهد.

وی تصریح کرد: مسئله لباس اقوام، تنوع لباس اقوام در کشور، کسب و کار حوزه لباس، تکریم، ترغیب، آموزش و ارتقا سطح هنرمندان لباس، شاخص‌های میانی است که اگر منجر به زیست عفیفانه و وقار موجود در فرهنگ ایران زمین شود ما را به هدف می‌رساند.

امامی ادامه داد: شعار ما راهبرد سه پایه است که شامل سه گام دسترس‌پذیر سازی لباس زیبا، عفیفانه، ارزان و سالم در همه کشور، تغییر گفتمان حجاب در کشور از اجبار به گفتمان حیا و زیست عفیفانه، نجات خانواده و آرامش معنوی جامعه و گام سوم درمان هوشمند و اثر بخش در موارد فوق‌ناهنجار است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه پیگیری راهبرد اول، برعهده کار گروه مد و لباس است و بار آن بر عهده اعضای کار گروه است، افزود: تمام دستورالعمل‌ها نیازمند ابلاغ وزیر است.

وی گفت: فقدان لباس عفیفانه به اندازه فقدان لباس ارزان مشکل است و تولیدات رسانه‌ای باید به جایی برسد که در این زمینه تاثیرگزار باشند.

رئیس کارگروه مد و لباس بر حمایت از خانه‌های مد تاکید کرد و گفت: جشنواره ملی فتوت باید به صورت استانی برگزار شود تا رسته‌های صنفی فعال و کاسبی که بیشتر به اخلاق عمومی جامعه کمک کرده است مورد توجه قرار گیرد زیرا اصناف بهترین مروجان فرهنگ عمومی اسلام و ایران هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور همچنین با تاکید بر توجه به تنوع فرهنگی و زیست بوم مناطق مختلف، این امر را باعث افتخار دانست و گفت: بخش لباس اقوام جشنواره فجر امسال بسیار قوی است.

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، برگزاری نشست مد و لباس در کرمان را نقطه عطفی در عرصه مد و لباس استان دانست و گفت: در حال حاضر ۵ موسسه فعال و یک خانه مد در عرصه مد و لباس در استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه بانک اطلاعات مد و لباس در حال تاسیس است، افزود: امیدواریم با رویکرد جدید شفاف‌تر، عملی‌تر و اجرایی‌تر در حوزه مد و لباس، ورود پیدا کنیم.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید