خانه خلاق و نوآور بستری برای پیشرفت مد

جامه پوش: معاون علمی و فناوری در بازدید از نخستین خانه خلاق و نوآوری پوشاک: کسب وکارهای فعال و توانمند که نوآوری را با خود پیوند داده اند، بایستی در شمار شرکت های دانش بنیان قرار بگیرند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری در حاشیه این بازدید، با اشاره به ظرفیت های بالای حوزه مد و پوشاک برای خلق ارزش افزوده و اشتغال عنوان کرد: دانش و نوآوری جزو بخش های جدایی ناپذیر این حوزه به شمار می رود و با توجه به ظرفیت های نهفته ای که در شرکت های نوآور این حوزه وجود دارد، این قابلیت فراهم است تا شرکت های فعال و توانمند که نوآوری را با کسب و کار خود پیوند داده اند، در شمار شرکت های دانش بنیان قرار بگیرند. صنعت مد و لباس، عجین شده با دانش است و بر همین اساس، ظرفیتی را برای حمایت از این کسب و کارها، در قالب شرکت دانش بنیان ایجاد خواهیم کرد.

روح الله دهقانی، با اشاره به الگوهای موفق جهانی در ارائه زیرساخت ها و امکانات به صورت اشتراکی و هم افزار برای طراحی، تولید و توسعه محصول، عنوان کرد: در دنیا این مراکز تولید و توسعه اشتراکی، رواج یافته اند و برای راه اندازی یک کسب و کار، نیازی به آغاز کار از نقطه صفر و فراهم کردن همه امکانات از ابتدا نیست بلکه فضاهایی ایجاد شده است تا تعداد قابل توجهی از ایده پردازان در یک حوزه خاص، بتوانند از یک فضای مشترک استفاده کنند. مراکز نوآوری همچون مدسا، که این جنس امکانات را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند، می توانند با حمایت و برخورداری از امکانات و فضای مناسب، یک مرکز هم آفرینی در حوزه مد و پوشاک اسلامی باشند. آمادگی داریم تا از شکل گیری این مرکز هم آفرینی در حوزه های مختلف صنایع خلاق حمایت کنیم.

مرکز نوآوری مدسا بستری برای کسب و کارهای نوآور و خلاق حوزه مد و پوشاک است و زمینه را برای رشد ایده های نوآورانه این حوزه تا تبدیل شدن به کسب و کار خلاق فراهم می کند.

این مرکز نوآوری، خدمات متنوعی همچون صحت سنجی و توسعه ایده تا راه اندازی کسب و کار، طراحی، تولید، بازاریابی و فروش، منتورینگ، کوچینگ، شتابدهی و صادرات را به فعالان این حوزه ارائه می کند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید