برپایی دوره آموزشی طراحی تا دوخت چادر+جزئیات

جامه پوش: فرهنگسرای سرو بر اساس سیاست سازمانی و اولویت کاری خود توجه ویژه به موضوع عفاف و حجاب داشته و برای گسترش و توسعه فرهنگ استفاده از پوشش اسلامی و چادر کارگاه آموزشی عملی را در سه ترم بر اساس کتاب «کلیات طراحی تا دوخت چادر» برگزار می‌کند.

سیده‌ راضیه ابراهیمیان، مؤلف کتاب «کلیات طراحی تا دوخت چادر» و مدرس این دوره آموزشی در این باره گفت: باید پذیرفت یکی از پوشش‌های مورد پسند و تاریخ‌دار بانوان در کشورمان، چادر مشکی در طرح‌ها و الگوهای مختلف است و از آنجا که نیاز مبرم جامعه امروز نوآوری و خلاقیت در امر طراحی و الگوسازی این پوشش است، به همت فرهنگسرای سرو بر آن شدیم تا دوره آموزشی تکمیلی این بحث را در قالب 3 ترم آموزشی برگزار کنیم.

او افزود: در ترم اول این کارگاه تخصصی که در سطح مبتدی برگزار می‌شود و هنرجویان با الگوسازی و دوخت پوشش اسلامی آشنا شده و چادرهای رایج در کشورمان به آنها معرفی می‌شود. در ترم دوم که در سطح حرفه‌ای برگزار می‌شود، الگوسازی و دوخت چادر به آنان آموزش داده شده و در ترم سوم یا پیشرفته، طراحی و دوخت پوشش‌های اسلامی و چادرهای پیشنهادی آموزش داده می‌شود. هم‌چنین مؤلفه‌های راحتی در این پوشش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

کارگاه تخصصی طراحی و دوخت چادر، چندی پیش با حضور آیت‌الله محمدحسن اختری رئیس شورای اندیشه‌ورز عفاف و حجاب، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، کوروش مفاخری دبیر قرارگاه عفاف و حجاب صدا و سیما، حجت‌الاسلام حسن جمالی مسئول دبیرخانه قرارگاه عفاف و حجاب سازمان صدا و سیما، مریم‌سادات خرم‌دره مدیر عامل انجمن تولید کنندگان محصولات حجاب، مریم بیرامی مدیر دفتر سبک زندگی اسلامی ایرانی و جمعی از مسئولان برگزار شد.

به گفته رویا فتحی، رئیس فرهنگسرای سرو یکی دیگر از برنامه‌های این مجموعه طراحی و دوخت چادر است که در راستای تهیه و توزیع پوشاک اسلامی در دست اجرا قرار گرفته و در ارتباط با این موضوع با جمعی از تولیدکنندگان مذاکره شده است.

علاقه‌مندان برای حضور در این کارگاه می‌توانند به فرهنگسرای سرو در خیابان ولی‌ عصر(عج)، ضلع شمالی بوستان ساعی، کوی ساعی یکم مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با 88881879 تماس بگیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید