برخورد جدی با عرضه لباس‌های نامتعارف

جامه پوش: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه باید با قاچاق پوشاک و لباس‌های نامتعارف برخورد جدی شود گفت: اصناف و تولیدکنندگان پوشاک باید تولید البسه اسلامی را در دستور کار قرار دهند.

آیت‌اله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مرکزی با اشاره به ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: امربه معروف و نهی از منکر یک امر ضروری در کشور است که نیازمند هیچ‌گونه بودجه‌ای نیست و در راه رضای خدا انجام می‌شود بنابراین وظیفه ذاتی ما است که این اقدام خداپسندانه را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی افزود: گاهی تذکرات مستقیم در زمینه امر به معروف و نهی از منکر مفید نیست و برای تاثیر بیشتر باید به صورت غیرمستقیم تذکرات داده شود، در عرصه امر به معروف و نهی از منکر همه افراد جامعه و دستگاه‌های اجرایی پای کار باشند و دست به دست هم دهند و در مقابل برخورد و پرخاشگری افراد کم نیاورند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: بخشی از امر به معروف و نهی از منکر باید از طریق بانوان نجیب، باکمالات و با غیرت صورت گیرد، باید در بین بانوان و آقایان شبکه‎‌دهی و سازماندهی فرهنگی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر صورت گیرد چراکه یک اقدام مناسب و ضروری برای جامعه به شمار می‌رود.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: یکی از نیازهای کشور جمهوری اسلامی ایران به چادر مشکی است که باید چادر مشکی در این کشور به صورت قابل قبول، قابل دسترس و قیمت مناسب تولید شود تا عموم مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: فروشگاه‌های مناسب برای دهک پایین جامعه ایجاد شود و چادر مشکی و لباس مناسب برای خانواده‌های دهک پایین ارائه شود، به جای اینکه پنج میلیارد دلار برای واردات تلفن همراه و غیره هزینه شود این مبلغ برای واردات چادر مشکی برای افراد کم وسع انجام شود بنابراین باید بررسی جامع انجام شود و در خصوص زیرساخت‌های تولید و اصناف تدبیر لازم صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی در مرز قاچاق از جنوب به شمال و از شرق به غرب قرار دارد و همه کالاهای قاچاق از استان مرکزی عبور می‌کند که این امر آسیب جدی به صنوف وارد می‌کند بنابراین باید با قاچاق کالا و پوشاک و لباس‌های نامتعارف برخورد جدی شود.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: نیروی انتظامی،دستگاه‌های اجرایی و غیره فضای عمومی کم تنش، خلاق، پرنشاط و شادابی را در امربه‌معروف و نهی از منکر برنامه‌ریزی داشته باشند و در این زمینه همه دستگاه‌های اجرایی اعم از ارشاد، آموزش و پرورش، شورای تبلیغات و غیره پای کار باشند.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید