بحران در بازار جهانی کفش

جامه پوش: انجمن کفش پرتغال، داده‌های آماری سالنامه جهانی کفش ۲۰۲۱ را منتشر کرده است که نشان می‌دهد تولید و صادرات کفش در سال ۲۰۲۰ به ترتیب ۱۵.۸ و ۱۹ درصد کاهش پیدا کرده است، داده‌های آماری سالنامه جهانی کفش ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که همزمان با شیوع جهانی ویروس کرونا، مصرف جهانی کفش بسیار کاهش یافته است.

شیوع بیماری کرونا تجارت کفش را در سراسر جهان به شدت تحت تاثیر قرار داد و در سال ۲۰۲۰ تولید تقریبا ۴ میلیارد جفت کفش کاهش یافت و رشد انباشته شده در ۱۰ سال گذشته را از بین برد.

با وجود تأثیر شیوع کووید-۱۹ البته، توزیع جغرافیایی تولید کفش تحت تأثیر قرار نگرفت. صنعت کفش همچنان در آسیا متمرکز است و آسیا توانسته سهم خود را در تولید جهانی ۰.۲ درصد افزایش دهد.

چین بزرگترین تولیدکننده کفش در جهان و سهمی معادل ۵۴.۳ درصد از تولید جهانی کفش را به خود اختصاص داده است. اما با این حال، در سال ۲۰۲۰ تولید خود را بیش از ۲ میلیارد جفت کاهش داد و سهم خود را از تولید کفش در جهان یک درصد کاهش داد.

از سوی دیگر کرونا تأثیر شدیدی بر مصرف کفش در اقتصادهای پیشرفته آمریکای شمالی و اروپا داشت و به کوتاه شدن شکاف بین مصرف سرانه در سراسر قاره ها کمک کرد.

منبع: worldfootwear

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید